17. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Stream.cz spustí nový seriál Pizza Boy. Všechny díly zveřejní najednou

Muž u televize. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž u televize. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Internetová televize Stream.cz v příštím týdnu uvede seriál režiséra Adama Hobzika Pizza Boy. Černá komedie vypráví o poslíčkovi, jehož jediným přáním je dovézt včas pizzu a dostat slušné dýško. Televize, která zaujala například sérií Kancelář Blaník, se v tomto případě rozhodla zveřejnit všechny epizody najednou.

„Námět Pizza Boye vznikl ještě na FAMU jako součást mojí teoretické práce na téma webseriálů. To bylo v létě 2013, kdy jediným podobným českým počinem byla sedm let stará Gynekologie. V zahraničí přitom tenhle formát fungoval stabilně, tak mi dávalo smysl oživit ho i tady,“ uvedl režisér Hobzik. 

„Rozhodující pro mě byl úspěch na soutěži 48 Hours Film Project, v rámci které jsme zkusili jeden krátký příběh o poslíčkovi s pizzou natočit,“ popsal okolnosti vzniku černé komedie.

PSALI JSME:

V hlavní roli se objeví Vladimír Škultéty. V seriálu si zahrají také Vilém Vrána, Pavlína Skružná, Iveta Jiřičková, Leoš Noha, David Matásek nebo Emma Smetana.

Netradiční je způsob nasazení dvanáctidílného seriálu, který bude kompletně ke zhlédnutí v úterý 20. ledna. Stream.cz, vlastněný tuzemským vyhledávačem Seznam.cz, se inspiroval například seriálem House of Cards, který před dvěma lety navzdory stomilionové investici stejným způsobem zveřejnila internetová služba Netflix.

Lidovky.cz, ČTK