15. ledna 2015 8:45 Lidovky.cz > Byznys > Média

Švédsko pobouřily tancující penisy a vagíny v pořadu pro děti

Tancující penisy a vagíny ve Švédské televizi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tancující penisy a vagíny ve Švédské televizi. | foto: Youtube.com

STOCKHOLM Kreslený klip, v němž poskakují a tancují penisy a vaginy a který nedávno odvysílala švédská veřejnoprávní televize SVT v rámci programu pro děti, rozvířil debatu v této skandinávské zemi. Objevil se dokonce návrh televizi kvůli vzdělávacímu klipu zažalovat, napsala agentura DPA.

V písničce trvající něco málo přes minutu vystupují mužské a ženské pohlavní orgány s obličejem, kšiltovkou nebo slunečními brýlemi. Vlní se do rytmu a do mikrofonu zpívají „Tady se plným tryskem žene penis“, nebo „Pochva sedí tak elegantně“.

ČTĚTE TAKÉ:

„Musejí se malé děti opravdu dívat na tak přiblblé věci?,“ ptal se podle DPA někdo v diskusi, kterou klip vyvolal na Facebooku. Klip televize SVT vysílala během dětského programu Bacillakuten a šlo jí o to, vysvětlit divákům ve věku od tří do šesti let rozdíly mezi kluky a dívkami a pomoci jim poznat lidské tělo. Podle projektové vedoucí programu Kajsy Petersové klip vznikl proto, že se děti o tyto věci zajímají. „Doufáme, že písnička usnadní rodičům mluvit s dětmi o penisu a pochvě,“ řekla Petersová listu Expressen.

Na portálu Youtube se na tančící „pindíky a pipinky“ podívalo asi 1,9 milionu uživatelů internetu. Jak uvádí švédský portál TheLocal, původně YouTube klip zařadil do kategorie „nevhodné pro mládež“ a před spuštěním písničky museli návštěvníci internetu potvrdit, že jim je více než 18 let. Na žádost SVT správci YouTube později toto omezení zrušili.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!