15. ledna 2015 8:45 Lidovky.cz > Byznys > Média

Švédsko pobouřily tancující penisy a vagíny v pořadu pro děti

Tancující penisy a vagíny ve Švédské televizi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tancující penisy a vagíny ve Švédské televizi. | foto: Youtube.com

STOCKHOLM Kreslený klip, v němž poskakují a tancují penisy a vaginy a který nedávno odvysílala švédská veřejnoprávní televize SVT v rámci programu pro děti, rozvířil debatu v této skandinávské zemi. Objevil se dokonce návrh televizi kvůli vzdělávacímu klipu zažalovat, napsala agentura DPA.

V písničce trvající něco málo přes minutu vystupují mužské a ženské pohlavní orgány s obličejem, kšiltovkou nebo slunečními brýlemi. Vlní se do rytmu a do mikrofonu zpívají „Tady se plným tryskem žene penis“, nebo „Pochva sedí tak elegantně“.

ČTĚTE TAKÉ:

„Musejí se malé děti opravdu dívat na tak přiblblé věci?,“ ptal se podle DPA někdo v diskusi, kterou klip vyvolal na Facebooku. Klip televize SVT vysílala během dětského programu Bacillakuten a šlo jí o to, vysvětlit divákům ve věku od tří do šesti let rozdíly mezi kluky a dívkami a pomoci jim poznat lidské tělo. Podle projektové vedoucí programu Kajsy Petersové klip vznikl proto, že se děti o tyto věci zajímají. „Doufáme, že písnička usnadní rodičům mluvit s dětmi o penisu a pochvě,“ řekla Petersová listu Expressen.

Na portálu Youtube se na tančící „pindíky a pipinky“ podívalo asi 1,9 milionu uživatelů internetu. Jak uvádí švédský portál TheLocal, původně YouTube klip zařadil do kategorie „nevhodné pro mládež“ a před spuštěním písničky museli návštěvníci internetu potvrdit, že jim je více než 18 let. Na žádost SVT správci YouTube později toto omezení zrušili.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz