Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Krize nekrize, Peake píše na Facebooku o bábovkách a fotbalu

Karolína Peake | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Peake | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Velmi svérázně využívá sociální síť Facebook místopředsedkyně vlády Karolína Peake. Politiku nechává většinou stranou a zmiňuje se zde o vaření či o o procházkách do přírody. Píše často tak apoliticky, až to její facebookové přátele rozčiluje.

Zatímco někteří politici se na Facebooku chlubí svými politickými názory či vyzvídají "od těch dole" jak by měli v parlamentu hlasovat, Peake píše o běžných starostech zaměstnané ženy.

ČTĚTE TAKÉ:


Například v předvelikonoční době, kdy se Nečasova vláda otřásala v základech a nebylo jasné, zda se nerozpadne, sháněla Karolína Peake na Facebooku recept na velikonočního beránka.

"Tak mám problém, moji kluci doma mi dali ultimátum. Chtějí jít na proutky na pomlázku a já mám upéct beránka, ale nějakého jiného, než dělám. To bude problém, mám recepty jen na obyčejného, z piškotového těsta. Tak začínám pátrat po nějakém jiném receptu. Máma mi řekla, že jsem byla stejná, tak ať se prý snažím," napsala Peake například 3. dubna.

Pamatujete si, co se ten den dělo na politické scéně? Věci veřejné, ve kterých byla Peake v té době místopředsedkyní, vyzvaly své ministry dramaticky k demisi a zahájily tak další kolo vládní krize.

K TÉMATU:


Komentáře pod jejím příspěvkem jsou pak plné faktických receptů na velikočního beránka i více či méně vtipných poznámek o tom, že by bylo lépe například upést veverku či Radka.

Tuto sobotu se Peake na Facebooku věnovala fotbalu. "Dnes žijeme fotbalem. Syn měl ráno zápas a teď sledujeme bitvu mezi Arsenalem a Norwichem. Začínám mít špatné svědomí, že já se nehýbu. Zítra jdu na jógu," napsala Peake. Diskutující pod jejím příspěvkem se pak navzájem do sebe pustili a přeli se o to, zda je vhodné, aby poslankyně psala o tom, co se děje u ní doma, a ne o tom, co se děje v parlamentu.

"Paní Peake poslední dobou zásadně sděluje, patrně na doporučení svých PR poradců, co se děje doma. Pokud máte zbytky paměti případně čas prolistovat tuto zeď, můžete si ověřit, že ,,člověk'' a nikoli politik je pouze posledních pár týdnů. Přesněji od okamžiku, kdy se rozhodla ,,budovat'' s ODS a TOP 09," napsla například Zuzana Dlabajová. Její diskuzní příspěvěk však patří k těm slušným, zatímco jiné hovoří o boji o koryta, o krysách co opouštějí potápějící se loď i vulgarismy.

Mám právo na lásku i pláč, zareagovala Peake

Diskuze se vyostřila tak, že na negativní příspěvky Peake sama zareagovala. "Netušila jsem, že fotbalem způsobím tuto ostrou diskusi. Je to můj soukromý facebook a jestli jste si pánové nevšimli, tak opravdu nejsem dvacetčtyři hodin politička. Možná u chlapa se to tak nebere. Ale žena v politice má doma většinou manžela i děti a pro své děti mnohdy krade čas doslova po kouskách. Jsem politik, kterého veřejnost sleduje, ale mám právo na svůj život, na lásku i pláč, tak jako každý z vás. Můžete mě kritizovat i chválit jako svého souseda. Jsem přece také člověk, nebo jste na to zapomněli? " napsala Peake.

Karolína Peake:

Do dubna 2012 působila jako 1. místopředsedkyně Věcí veřejných, z nichž vystoupila podle vlastního vyjádření pro nespokojenost se sebereflexí strany a praktikováním politiky výhrůžek a ultimát. Snaha založit novou platformu sebou přinesla problémy, Peake musela získat za velice krátkou dobu 9 poslanců. Bezprostředně poté oznámila vznik názorové platformy s cílem její transformace do nové politické strany LIDEM (liberální demokraté). Za to si vysloužila kytici žlutých chryzantém převázaných černou páskou od Víta Bárty.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!