Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Svou 3D podobu si dnes vyzkoušel i slovenský bulvární deník Čas

Nový Čas v 3D podobě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový Čas v 3D podobě | foto: Reprofoto

Po britském bulváru The Sun vyšel ve 3D podobě i slovenský nejčtenější deník Nový Čas. Fotografiemi nasnímanými speciální 3D technologií se pochlubil poprvé dnes, ale měly by v něm vycházet až do neděle. Informuje o tom slovenský časopis o reklamě Stratégie.

S nápadem přišla šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová. "Byla to reakce na 3D mánii, která je všude ve světě. Chtěli jsme našim čtenářům opět přinést něco, co je nové a zajímavé. Jde o unikát v rámci střední Evropy," řekla slovenské Stratégii brand manažerka Nového Času Miroslava Bothgalova.

Noviny jsou vytištěné na standardním novinovém papíru, ale za použití speciálního způsobu zpracování z hlediska grafiky a reprodukce snímků. "Naši fotografové se museli naučit speciální techniku focení," uvedla Bothgalova.

Deník se distribuuje a prodává spolu se zdarma vloženými 3D brýlemi modro-červeného typu s logem Nového Času a vizuálním motivem spojeným s mistrovstvím světa ve fotbale, na které se celý projekt váže (podobně jako v případě britského deníku The Sun). Svou cenu deník neměnil.  

Podle vydavatelství Ringier Slovakia, které je vydavatelem Nového Času, jde zatím o jednorázový koncept pro deník, jeho přílohy a pro web Čas.sk, kde se rovněž budou objevovat 3D videa a další 3D snímky. Projekt by měl běžet jen po čas zápasů mistrovství světa ve fotbale.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.