Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Tachecí se objeví ve zprávách Primy, zase to budou Fakta

Barbora Tachecí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Tachecí | foto: Lidové noviny

PRAHA Moderátorka Barbora Tachecí opouští své Interview na Z1 a přechází zpravodajské relace televize Prima. Ty začínají v 18.55 a v jejich závěru, vždy od 19.15, bude Barbora Tachecí dělat rozhovory s politiky a lidmi z veřejného života. Pořad odstartuje 1. září.

"Celý tento nový zpravodajský projekt je nyní koncipován hlavně jako předvolební speciál," oznámila televize Prima.

Relace nese název Fakta, což lze chápat jako vědomý odkaz na vystoupení v Dobrém ránu České televize, které Tachecí proslavilo. Tam začátkem loňska vzrušeně obhajovala výrazné programové změny, které tehdy zaváděla jako ředitelka Radiožurnálu, a nesouhlasila s názory moderátory slovy, že jí zajímají "fakta, fakta a zas jen fakta".

Video z loňského roku, kdy Tachecí tehdy jako ředitelka Radiožurnálu ztrapnila moderátora ČT


Záhy poté musela kvůli nemoci post ředitelky nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu opustit. Další profesní šanci dostala o několik měsíců později, od června 2008 se stala jednou z výrazných tváří začínající digitální televize Z1, kde měla svůj půlhodinový večerní rozhovor. Pořad Interview B. T. patřil mezi nejsledovanější pořady stanice.

"Zlákal mě formát každodenního svižného rozhovoru s výraznou osobností, zlákala mě Jitka Obzinová jako šéfka tohoto projektu, zlákala mě nová výzva," uvedla teď Tachecí v oficiálním prohlášení, proč se rozhodla přejít na Primu.

Kariéra Tachecí začala na konci osmdesátých let v tehdejším Československém rozhlase, kde pracovala jako ekonomická redaktorka. Působila také řadu let jako redaktorka a moderátorka v České televizi. Od roku 2002 byla programovou ředitelkou Frekvence 1.
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?