Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Tachecí ztrapnila moderátora ČT

Barbora Tachecí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Tachecí | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí nezapře, že bývala vyhlášenou nekompromisní moderátorkou. Někteří diváci si to mohou připomenout na internetu, na kterém koluje záznam pátečního rozhovoru pro ČT, kde měla obhajovat novou podobu vysílání své stanice. Místo toho však "vyškolila" nepřipraveného moderátora Jiřího Václavka, který byl útočností Tachecí evidentně zaskočen.

Hostem pořadu Dobré ráno byla Tachecí spolu s novinářem Janem Potůčkem. Kromě změn ve vysílání Radiožurnálu se během rozhovoru měla vyjádřit i k peticím, které ji obviňují z bulvarizace veřejnoprávní stanice. Přepis rozhovoru si můžete přečíst ZDE

Na moderátora Jiřího Václavka se Tachecí obořila hned po uvedení tématu, protože  nesouhlasila s jeho slovy o "omlazení" stanice. Místo odpovědí na otázky pak Václavka obviňuje z neprofesionality a z překrucování faktů. Poté se již moderátorovi nepodaří chytit dech a je jasné, kdo má v rozhovoru navrch.

Video rozproudilo na internetu vášnivé diskuse. Diváci pobavení ředitelčinou nekompromisností se v nich rozdělují na dva tábory. Jedni kritizují její aroganci a neústupnost, druzí naopak pranýřují moderátora za absolutní nezvládnutí situace.

Mediální komentátor Reflexu Jan Potůček se v rozhovoru téměř nedostal ke slovu. "Moderátor byl totálně nepřipraven. Čekal bych, že se den předtím ozve a sdělí hostům témata či otázky, na které se hodlá ptát," uvedl Potůček pro lidovky.cz . "To však Václavek neudělal a tím si sám naběhl na vidle."

Potůček se podle svých slov s Tachecí pohádal už před příchodem do studia, a proto se nedivil, že byla ve vysílání tak rozvášněná. "Nakonec jsem byl rád, že to za mě schytal moderátor," doplnil s úlevou Potůček.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.