29. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Telefónica chce zrychlit pevný internet na 40 Mbit/s

Sedící muž - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedící muž - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Největší tuzemský telekomunikační operátor Telefónica plánuje v září zvýšit rychlost pevného internetu přes telefonní linky ze současných 25 Mbit/s až na 40 Mbit/s. Cena by se měnit neměla.

Jako první informaci přinesl server Mobil.cz. Informaci potvrdilo tiskové oddělení firmy. Zrychlení se má týkat technologie VDSL, kterou má do konce roku požívat 300 000 zákazníků, tedy třetina uživatelů internetu přes pevné linky. VDSL je dostupné pro zhruba jeden milion domácností.

ČTĚTE TAKÉ:

Většina stávajících zákazníků používá pomalejší technologii ADSL, vyšší rychlost jí v mnoha případech nedovolí velká vzdálenost od ústředny.

Cena přípojky se s vyšší rychlostí podle Blanky Vokounové z tiskového oddělení změnit nemá. Bude tedy v prvním roce akčních 600 korun a potom 850 Kč za měsíc. Telefónica tak bude moci lépe konkurovat kabelovému internetu od UPC. Ten poskytuje rychlosti až 60 respektive 120 Mbit/s za cenu do 800 korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!