27. března 2016 14:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Televize Al-Džazíra bude propouštět. Ruší 500 pracovních míst

Televize Al-Džazíra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize Al-Džazíra | foto: Reprofoto

DUBAJ Katarská zpravodajská televize Al-Džazíra zruší asi 500 pracovních míst: propouštění se většinou dotkne jejího katarského ústředí. Společnost prochází restrukturalizací, aby se adaptovala na změny v globálních médiích, sdělila dnes Al-Džazíra. Celý multimediální konglomerát Al Jazeera Media Network má přes 100.000 zaměstnanců.

Televizní síť zahájila restrukturalizaci před několika měsíci. Chce se vyvíjet, aby „si udržela přední pozici a byla dál schopna zajišťovat vysoce kvalitní, nezávislou a agresivní žurnalistiku,“ sdělilo vedení firmy podle agentury AP.

Al-Džazíra byla založena jako arabskojazyčný zpravodajský kanál v roce 1996 s podporou tehdejšího katarského emíra Hamada bin Chalífy Sáního. V roce 2003 najala první anglickojazyčné novináře a začala expandovat v zahraničí. Nyní má více než 70 poboček po celém světě.

Konec v USA

V lednu Al-Džazíra oznámila ukončení provozu svého kanálu ve Spojených státech, kde se jí nepodařilo získat významnější sledovanost. Katarská společnost tam v roce 2013 koupila za 500 milionů dolarů (zhruba 12 miliard Kč) televizní kanál Current TV, který spoluvlastnil bývalý americký viceprezident Al Gore.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz