13. října 2017 14:21 Lidovky.cz > Byznys > Média

Televize Barrandov dostala pokutu půl milionu. Nabízela šperky s licencí, kterou neměly

Logo TV Barrandov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Barrandov. | foto: barrandov.tvReprofoto

PRAHA Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání udělali pokutu půl milionu korun společnosti Telemedia Interactv production home limited. Televize nabízela šperky s krystalem s licencí, kterou ve skutečnosti neměl.

„Za porušení ustanovení § 2 odst. 1 písm. b) zákona č. 40/1995 Sb., kterého se dopustila zadáním teleshoppingového bloku s názvem „Klenot TV“, odvysílaného dne 23. srpna 2016 od 11:12 hodin na programu Televize Barrandov, který je nekalou obchodní praktikou podle zvláštního předpisu, respektive klamavou obchodní praktikou dle zákona o ochraně spotřebitele, neboť v teleshoppingovém bloku byla uváděna nepravdivá informace, že při zakoupení nabízených šperků typu Swarovski Elements získají diváci „certifikát o pravosti Swarovski krystalu“, když ve skutečnosti tyto šperky žádným certifikátem pravosti nedisponují a ani disponovat nemohou, neboť společnost Swarovski AG vydává certifikáty pouze k finálním výrobkům Swarovski (šperky, hodinky apod.), ovšem nikoli ke krystalovým komponentům Swarovski,“ uvedla ve své zprávě RRTV.

Teleshopping tedy podle Rady obsahoval věcně nesprávnou informaci, která mohla podstatně ovlivnit ekonomické chování spotřebitele. „Ten mohl na základě zhlédnutí teleshoppingu učinit obchodní rozhodnutí, které by jinak neučinil, tedy zakoupit nabízené šperky s tím, že se domníval, že tyto šperky disponují certifikátem pravosti vydaným společností Swarovski,“ dodala ve svém rozhodnutí RRTV.

Článek byl převzat z Mediahub.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!