17. března 2009 11:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Televize už nenatočí v kuloárech ani záběr

PRAHA Televizní štáby už nebudou moci natáčet politiky v předsálí sněmovního jednacího sálu. S platností od tohoto týdne už si je budou moci zvát před kameru pouze mimo kuloáry do vyhrazených prostor. Přístup zůstane pouze redaktorům a televizním zpravodajům, kameramanům a technikům už nikoli.

Zpravodaj televize bude moci sice příslušného politika v kuloárech oslovit, ale pro rozhovory nebo přímé vstupy si ho bude muset odvést jinam, například do takzvaného atria, nového tiskového střediska o patro níž.

Právě vybudování těchto prostor bylo důvodem pro uvedené rozhodnutí, řekl Roman Žamboch z tiskového odboru Poslanecké sněmovny. Rozhodnutí přijala stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny, kterou tvoří poslanci.

Již několik let nesmějí novináři a další návštěvníci sněmovny během parlamentních schůzí sami vstupovat do míst, která jsou proti jednacímu sálu a kde je bufet, další místnosti a terasa. Tehdy to zákonodárci zdůvodnili novými bezpečnostními směrnicemi a tím, že chtějí mít klid na svá jednání. V prostorách přímo před jednacím sálem ale žurnalisté oslovují poslance, členy vlády i další přítomné politiky.

ČTK