28. prosince 2009 16:40 Lidovky.cz > Byznys > Média

Televizní silvestrovský večer: nejčastěji vystoupí Karel Gott

Český Slavík 2009 - Karel Gott | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český Slavík 2009 - Karel Gott | foto: Michal Doležal, ČTK

PRAHA Česká televize i televize Nova přichystaly na silvestrovský večer klasické zábavní pořady plné hudby, scének a tance. Vsadily přitom na známé tváře. Nejčastěji se během programu obou televizí objeví na obrazovce zpěvák a několikanásobný Český slavík Karel Gott.

Česká televize připravila na poslední večer letošního roku česko-slovenský pořad Silvestr 2009: Pojďte dál..., Poslužte si..., Připijme si!..., v rámci kterého mimo jiné vystoupí právě Karel Gott. Jako jedna z hlavních hvězd zazpívá vedle Lucie Bílé nebo Heleny Vondráčkové až ve třetí části večera, která začne hodinu před půlnocí. Znovu se s ním budou moci diváci setkat hned hodinu po půlnoci, kdy zazpívá v prvním legendárním silvestrovském pořadu Vladimíra Menšíka z roku 1977 Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí.

Karel Gott vystoupí i v rámci oslav, které připravila televize Nova. Nejprve zazpívá v Mejdanu roku z obýváku, který začíná v osm hodin večer, o půlnoci vystoupí v pořadu Hity z Václaváku, který představí nejznámější hity Karla Svobody, a nejvíce si Karla Gotta užijí diváci po čtvrté hodině ranní, kdy je čeká výběr zpěvákových nejlepších televizních vystoupení v pořadu Souhvězdí Novy.

Televize Prima přichystala na poslední den roku 2009 sváteční Hádej, kdo jsem! a Nepodceňuj blondýnky, o půlnoci začne silvestrovské vydání pořadu Nikdo není dokonalý. 

Lidovky.cz