Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Tesco spustí v létě virtuálního mobilního operátora

Mobilní telefon - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Maloobchodní řetězec Tesco ve spolupráci s operátorem Telefónika spustí letos v létě na českém trhu virtuálního operátora Tesco Mobile. Tesco to uvedlo v tiskové zprávě. V Česku funguje zatím jediný virtuální operátor BLESKmobil.

Nový virtuální operátor chce výrazně posílit konkurenční prostředí a rozšířit současnou nabídku mobilních služeb na českém trhu. Joint venture má těžit ze zkušeností z jiných zemí, kde Tesco a O2 spolupracují. Tesco Mobile již požádalo telekomunikační úřad o licenci.

ČTĚTE TAKÉ:

"Dnes jsme udělali klíčový krok na cestě s cílem poskytnout českým zákazníkům další z řady inovativních služeb, které znají ze zahraničních trhů," uvedl generální ředitel společnosti Tesco v ČR David Morris.

Tesco Mobile má podle něj nabízet jednoduché a srozumitelné služby za výhodnou cenu. Tomu má odpovídat i nabídka. Řetězec chce klienty virtuálního operátora nalákat hlavně z řad svých zákazníků. SIM karty bude prodávat 232 obchodů Tesco, k dostání budou také v e-shopu řetězce.

"Zákazníkům Tesco Mobile nabídneme stejně kvalitní telekomunikační síť, jaká je k dispozici zákazníkům O2," uvedl ředitel pro strategii a rozvoj podnikání O2 Felix Geyr. V Tesco Mobile drží stejný podíl Tesco Stores a Telefónica Czech Republic.

BLESKmobil vsadil na nízké ceny

Na českém trhu zatím působí od listopadu loňského roku virtuální operátor BLESKmobil vydavatelství Ringier. Za tři měsíce získal přes 100 000 zákazníků. Vsadil přitom na nízké ceny a jednoduché služby. Cenu volání z předplacené karty snížil na 2,50 Kč za minutu.

V současnosti jedná i vydavatelství Mafra se společností T-Mobile o vytvoření virtuálního mobilního operátora. Mohl by se jmenovat Mobil.cz, jako jeden ze serverů Mafry, který se zabývá mobilními technologiemi. Podpis smlouvy je prý otázkou několika týdnů, vyplývá z informací ČTK.

ČTĚTE TAKÉ:

S T-Mobilem se na virtuálním operátorovi dohodla již i firma GTS, která jej chce zaměřit na služby pro firemní zákazníky. Svůj záměr působit jako virtuální operátor oznámili například distributor energií Centropol, provozovatel sítě CDMA U:fon, hovoří se i o České poště nebo UPC. S každým mobilním operátorem v současnosti podle důvěryhodného zdroje jednají minimálně dva nebo tři zájemci.

Vznik virtuálních operátorů částečně uspíšila aktivita Českého telekomunikačního úřadu, který chce pro mobilní firmy v rámci regulace mobilního trhu zavést povinnost zveřejnit velkoobchodní nabídku. Virtuální mobilní operátoři by v tuzemsku během pěti let mohli získat až 15 procent trhu, řekl v únoru generální ředitel T-Mobilu Milan Vašina.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....