Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 12 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Těžký zeměpis. Kanada popichuje Rusko průvodcem pro zatoulané vojáky

‚Zeměpis může být těžký‘, vzkázala Kanada Rusku přes mikroblogovací síť Twitter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ‚Zeměpis může být těžký‘, vzkázala Kanada Rusku přes mikroblogovací síť Twitter. | foto: TwitterReprofoto

OTTAWA/MOSKVA Kanadské a ruské zastoupení při Severoatlantické alianci se kvůli krizi na Ukrajině vzájemně špičkují na Twitteru. Ottawa nejdříve zveřejnila mapku s informací pro zatoulané ruské vojáky, kde je a kde už není Rusko, na což Moskva odpověděla lekcí o nové geopolitické situaci na Krymu.

"Zeměpis může být těžký. Tady je průvodce pro ruské vojáky, kteří se ztrácejí a "omylem" překračují hranice s Ukrajinou," uvedla kanadská delegace při NATO. Na mapce je nad územím Ukrajiny velký nápis "to není Rusko". Reagovala tak na fakt, že Rusko vysvětlilo nedávné zadržení deseti svých vojáků na Ukrajině tím, že se tam "omylem" zatoulali.

Odpověď z Ruska, které není členem NATO, ale s aliancí na řadě projektů spolupracuje, na sebe nenechala dlouho čekat. V tweetu s mapkou, kde je na anektovaném ukrajinském poloostrově Krym nápis Rusko, Moskva uvádí, že chce "pomoci kanadským kolegům dohnat znalosti o současné podobě Evropy". Západ nicméně připojení Krymu k Rusku neuznává.

Organizace znepokojených národů

Na internetu se v souvislosti s rozdílným postojem Západu a Ruska k situaci na Ukrajině objevila přehršel fotomontáží a vtipů. Nejnovější vlna anekdot se vzedmula po čtvrtečním mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN, která kvůli vzájemným sporům nedosáhla žádné dohody. Členové tohoto vrcholného orgánu ale shodně hovořili o znepokojivých událostech na Ukrajině, proto bloggeři přejmenovali OSN na Organizaci znepokojených národů.

Vděčným tématem zesměšňování se stal také ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin, který pomocí grafického editoru dostal podobu klauna.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Kazma a Meldík rapují proti Aquille | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Kazma a Meldík rapují proti Aquille | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Kazma a Meldík rapují proti Aquille | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.