28. srpna 2018 12:10 Lidovky.cz > Byznys > Média

Trump vstal brzy a obvinil Google z manipulace s výsledky vyhledávání. O něm jsou prý jen negativní

Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump. | foto: AP Photo/Evan Vucci

WASHINGTON/PRAHA Americký prezident Donald Trump se opět opřel do médií. V úterý po páté hodině ranní místního času sdílel na svém twitterovém účtu příspěvek kritizující výsledky vyhledávání slovního spojení „Trump News“ na Googlu. Zobrazuje prý pouze dezinformační weby.

„Výsledky vyhledávání Trump News na Googlu zobrazují pouze média šířící fake news,“ napsal prezident. Při prezentaci na sociálních sítích se navíc opět dopustil překlepu, když místo „Fake News Media“ napsal „Fake New Media“ (v doslovném překladu „falešná nová média“).

28.srpna 2018 v 11:24, příspěvek archivován: 28.srpna 2018 v 11:49

Google search results for “Trump News” shows only the viewing/reporting of Fake New Media. In other words, they have it RIGGED, for me & others, so that almost all stories & news is BAD. Fake CNN is prominent. Republican/Conservative & Fair Media is shut out. Illegal? 96% of...

Podle Trumpa Google výsledky zmanipuloval, aby se čtenáři dostali pouze k negativním zprávám o něm a jeho kolezích z republikánské strany. „Dezinformační CNN je prominentní. Republikánská/konzervativní a slušná média vypnuli. Ilegální? 96 procent výsledků vyhledávání zpráv o Trumpovi jsou od národních levokřídlých médií, to je velmi nebezpečné,“ stěžuje si prezident.

28.srpna 2018 v 11:34, příspěvek archivován: 28.srpna 2018 v 12:08

....results on “Trump News” are from National Left-Wing Media, very dangerous. Google & others are suppressing voices of Conservatives and hiding information and news that is good. They are controlling what we can & cannot see. This is a very serious situation-will be addressed!

Google „a ostatní“ podle Trumpa potlačují hlasy konzervativců a skrývají pozitivní informace o nich. „Kontrolují, co můžeme a co nemůžeme vidět,“ míní.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz