20. února 2015 6:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

TV Barrandov získala licenci na nové kanály. Vysílat začnou v dubnu

Pražské sídlo TV Barrandov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské sídlo TV Barrandov | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila TV Barrandov licence pro připravované filmové Kino Barrandov a kombinovanou dětskou a dokumentární stanici Barrandov Plus. Rada to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě. TV Barrandov již dříve oznámila, že spuštění dvou nových stanic plánuje na letošní duben.

Obě nové stanice získaly licence pro pozemní a satelitní vysílání. Jejich platnost je obvyklých dvanáct let.

Televize na sklonku loňského roku oznámila, že dodavatelem obsahu pro nové stanice bude společnosti SPI International. Generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá tehdy uvedla, že považuje spuštění stanic za důležitý krok ve strategickém rozvoji televize. „Věřím, že naši diváci ocení nejen rozšířenou programovou nabídku, ale zejména i zmiňovanou kvalitu obsahu těchto nových kanálů,“ poznamenala.

ČTĚTE TAKÉ:

Televize Barrandov je součástí vydavatelství EMPRESA MEDIA, do jehož portfolia patří také produkční společnost Real TV. EMPRESA MEDIA vydává časopis Týden, publicistický Instinkt, společenské magazíny Sedmička a Sedmička Exkluziv, marketingový titul MarketingSalesMedia a také časopisy pro dospívající a děti Top dívky, Popcorn nebo Animáček.

Rada na posledním zasedání rovněž udělila licenci společnosti ŠLÁGR TV, k provozování televizního vysílání programu TV PÍSNIČKA šířeného po celý den prostřednictvím družice.

Rada současně oznámila, že uložila pokutu 200 tisíc korun provozovateli TV Nova za epizodu Kriminálka Las Vegas XII, která mohla ohrozit vývoj dětí nebo mladistvých. Vedle toho rada vydala čtyři upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení šesti správních řízení.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!