21. září 2009 11:47 Lidovky.cz > Byznys > Média

TV Noe rozšiřuje své digitální pokrytí. Kvůli návštěvě papeže

Papež Benedikt XVI.. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež Benedikt XVI.. | foto: AFP

BRNO Nekomerční stanice založená na etických a křesťanských hodnotách TV Noe po dobu nadcházející návštěvy papeže Benedikta XVI. v ČR výrazně rozšíří území, na kterém ji bude možné sledovat přes nastupující zemské digitální TV vysílání (zkráceně DVB-T). Dosud takto stanice vysílala pouze v Praze. Od čtvrtka do pondělí to bude na území celých Čech, v širokém okolí Brna a na Ostravsku. Dnes to oznámil obchodní ředitel společnosti Czech Digital Group (CDG) Petr Formánek.

"Vycházíme vstříc zájmu TV Noe na krátkodobé umístění v celé (současné) síti CDG při příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI.," uvedl Formánek.

Papež v sobotu do Česka přijede na pozvání prezidenta Václava Klause a katolické církve. V neděli bude sloužit veřejnou mši v Brně, v pondělí na státní svátek pak ve Staré Boleslavi, kde se zúčastní svatováclavských oslav.

Zemské digitální TV vysílání (DVB-T) je možné sledovat přes speciální převaděče signálu, takzvané set-top boxy, nebo na televizorech s již zabudovaným digitálním tunerem. TV Noe již delší dobu vysílá i přes placené satelitní a kabelové sítě a také přes internet.

TV Noe bude od soboty do pondělí zhruba šest až osm hodin denně vysílat Studio Benedikt. Odvysílá mimo jiné sobotní papežův přílet do ČR, nedělní mši na letišti v Brně-Tuřanech i nedělní mši ve Staré Boleslavi a další události.

Televize Noe není jedinou, která nabídne pořady a přímé přenosy věnované papežské návštěvě. Přes den včetně přímých přenosů ze mší a dalších bodů návštěvy bude vysílat své studio i veřejnoprávní Česká televize.

Většinu pořadů a přenosů nabídne na svém zpravodajsko-publicistickém kanále ČT24, část odvysílá i na ČT2. ČT24 stejně jako TV Noe vysílá přes zemské digitální TV vysílání a satelitní, kabelové a internetové sítě. Přenosy a pořady nabídne i Český rozhlas či Rádio Proglas.

ČTK, Lidovky.cz

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz