Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 2 °C občasný déšť Předplatné LN
1. května 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

TV4you zaplatí pokutu 50 tisíc. Neoprávněně šířila televizní programy

TV4you si hned od začátku svého vysílání znepřátelila dvě největší komerční televize. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TV4you si hned od začátku svého vysílání znepřátelila dvě největší komerční televize. | foto: youtube.com

PRAHA Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uložila pokutu 50.000 korun spolku In4you za to, že prostřednictvím služby TV4you poskytoval on-line šíření některých televizních programů, aniž k tomu měl oprávnění. Rada o tom informovala v tiskové zprávě.

Po nedávném rozhodnutí soudu jde o další krok vůči službě, která okamžitě po svém spuštění vyvolala nepříznivou reakci tuzemských televizí.

Za porušení zákona rada označila provozování převzatého vysílání bez oprávnění. Odmítla tak předchozí argumentaci provozovatele, který tvrdil, že v jeho případě nejde o vysílání, ale že jde pouze o technické řešení, které divákům umožňuje sledovat televizní programy, k nimž mají oprávnění, také na mobilních zařízeních.

Provozovatel služby přitom již v minulém týdnu zaznamenal neúspěch v soudním sporu s televizí Nova, poté co soud vyhověl žalobě komerční televize v plném rozsahu, tedy, že služba nakládající s TV programy bez souhlasu poskytovatele jedná protiprávně. Spolek In4you zatím neuspěl ani v souběžném sporu u Vrchního soudu, kde se snažil docílit zrušení předběžných opatření, která službu několik měsíců po spuštění zablokovala.

Bitva mezi TV4you a tuzemskými televizemi se rozhořela prakticky vzápětí po jejím spuštění loni v říjnu. Televize si stěžovaly, že nebyly požádány o souhlas se zařazením programů do nabídky a poukazovaly na to, že aplikace k jejich vysílání připojuje vlastní reklamu. Na podnět Novy a Primy byl nejprve zablokován internetový obchod společnosti Google, který aplikaci uživatelům nabízel. Na konci roku soud nechal zablokovat i samotné stránky.

Provozovatel TV4you argumentoval tím, že nešlo o vysílání v tradičním smyslu, ale jde pouze o technické řešení ke sledování programu na mobilním zařízení. Zablokování služby označil jako omezení svobodného podnikání a omezování práva občanů k volnému přístupu k informacím.

TV4you, za kterou stojí mj. bývalý ředitel České televize a ministr kultury Jiří Balvín, po dobu fungování služby nabízela 13 televizních stanic volně dostupných v pozemním vysílání v tabletech nebo smartphonech s operačními systémy Android a iOS. Po měsíci fungování měla podle provozovatele 10.000 řádně registrovaných uživatelů. Až čtyři pětiny připadaly na uživatele s Androidem.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!