Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

'Tweety' o policejních kontrolách budou v Mexiku trestné

Twitter - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter - ilustrační foto. | foto: Mario AnzuoniReuters

MEXIKO Policie v mexickém hlavním městě si chce vzít na mušku uživatele internetové sociální sítě Twitter, kteří prozrazují místa, kde se právě nachází policejní hlídka kontrolující, zda řidiči nepožili před jízdou alkohol.

Ti, kdo informaci o místech dechových zkoušek prozrazují, budou potrestáni, oznámila v pondělí policie. Neupřesnila ovšem, jaké tyto tresty budou, napsala dnes agentura AP.

Napomáhání zločinci

Podle mexického trestního zákoníku hrozí pokuta v přepočtu 8000 až 40 000 korun a trest vězení od šesti měsíců do pěti let každému, kdo "jakýmkoli způsobem napomáhá zločinci vyhnout se vyšetřování ze strany legálně ustavených orgánů či úniku před nimi".

Podle mluvčího úřadu veřejné bezpečnosti v Mexiku Julia Ivera je nelegální, aby "kdokoli šířil důvěrné policejní informace". Policie v mexickém hlavním městě denně mění místa, na nichž jsou prováděny dechové zkoušky řidičů.

Policisté ale nemohou provádět namátkové testy přímo ze svých vozů, protože město vyžaduje, aby u každé dechové zkoušky byl přítomen lékař.

Tohoto omezení využívá účet na Twitteru nazvaný Antidechová zkouška, který od loňského prosince informuje o tom, kde policejní hlídka ten den stojí. Účet už má více než 3400 členů.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...