23. dubna 2013 20:12 Lidovky.cz > Byznys > Média

Exploze v Bílem domě, hlásil twitter. Za falešným textem stáli hackeři

Twitter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter | foto: twitter.comReprofoto

WASHINGTON Twitterový účet americké tiskové agentury AP napadli nezmámí hackeři a rozeslali přes něj do světa zprávu. Bílým domem ve Washingtonu prý otřásly dvě exploze, při nichž byl zraněn prezident Barack Obama. AP okamžitě pravost zprávy dementovala a účet zablokovala.

Také Obamův mluvčí ujistil, že prezidentovi USA se daří dobře.

"Blesková zpráva: dvě exploze v Bílém domě a Barack Obama je zraněn," hlásal vzkaz na účtu renomované americké agentury, jejíž mluvčí jej však krátce na to popřel.

"Náš účet byl napaden hackery," oznámila AP, jejíž žurnalisté v minulosti opakovaně čelili pokusům o krádež počítačových hesel. Její twitterový účet byl ale údajně napaden poprvé.

Kvůli poplašné zprávě se kurz indexu Dow Jones propadl do ztráty

Krátce na to reagoval rovněž mluvčí Bílého domu Jay Carney prohlášením, že zpráva byla falešná a Obamovi se daří dobře. Twitterový účet AP sleduje podle agentury DPA 1,9 milionu lidí.

Poplašná zpráva se nicméně postarala o rozruch na americkém akciovém trhu a hlavní kurz indexu Dow Jones Industrial se podle agentur krátkodobě propadl do ztráty. "Byla to sice totální blbost, ale trhy jsou citlivé a na něco takové reagují rychlostí větru," citovala DPA nejmenovaného obchodníka.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz