Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Twitter uzavřel účty Hamásu a televize Hizballáhu. Porušovaly pravidla, zdůvodňuje krok komunikační služba

Twitter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter. | foto: Reuters

Bejrút/Gaza Internetová komunikační služba Twitter zavřela účty spojené s palestinskou organizací Hamás a s televizí Al-Manár libanonského Hizballáhu. Odříznut je rovněž účet palestinské nezávislé zpravodajské sítě Quds News Network, již sledují stovky tisíc příznivců. Twitter svůj krok zdůvodnil tím, že tyto organizace porušovaly pravidla služby.

Jedno z pravidel říká, že uživatel nesmí „hrozit násilím jednotlivci nebo skupině lidí ani vyhrožovat terorismem nebo terorismus či násilný extremismus propagovat“. Hizballáh a Hamás jsou v mnoha zemích na seznamu teroristických organizací.

Televize Al-Manár potvrdila, že většina jejích twitterových účtů je zavřená, a protestovala proti tomu. Její vedení obvinilo americkou službu z vyvíjení politického tlaku na Hizballáh. Neotvírají se účty Al-Manáru v arabštině a také v angličtině, francouzštině a španělštině.

„Na Twitteru není místo pro nelegální teroristické organizace a extremistické skupiny, které páchají násilí,“ citovala agentura AFP mluvčího firmy.

Hizballáh má vojenskou i politickou složku, v Libanonu má značný politický vliv a ve vládě měl tři ministry. Tento týden ale vláda padla kvůli masovým protestům proti politické korupci a ekonomické nefunkčnosti země.

Hizballáh je jediná z libanonských skupin, která po občanské válce, jež skončila v roce 1990, nerozpustil svou ozbrojenou složku. Má za sebou podporu Íránu a v nynější syrské válce bojuje spolu s Íránci na straně Damašku.

Hamás zvítězil v roce 2006 v palestinských parlamentních volbách a nyní vládne palestinskému Pásmu Gazy.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...