Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Twitter dělá Instagramu naschvály, bojí se Facebooku

Twitter - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter - ilustrační | foto: Shutterstock

Uživatelé sociální sítě Twitter již zaznamenali, že se jim fotografie nahraná přes aplikaci Instagram v Twitteru nezobrazí. Obrázek, nebo fotku, které byly nahrány přes Instagram tak musí otevírat na webu Instagramu. Vše se změnilo, když Instagram v červenci koupila společnost Facebook.

Obě sítě si dříve schválnosti nedělaly a umožňovaly bezproblémové vzájemné sdílení dat. To experti již dříve přičítali tomu, že se Twitter i Instagram, ve snaze přilákat maximum uživatelů, snažili o co největší otevřenost. Analýzu sporu mezi sítěmi přinesl The Economist

ČTĚTE VÍCE O TWITTERU:

Otevřenost je však minulostí. Celou válku mezi sítěmi odstartoval prodej Instagramu gigantovi mezi sociálními sítěmi, Facebooku. Twitter jako reakci zrušil volbu, která povolovala Instagramu přenášet listy s přáteli mezi ním a Twitterem. Ten se totiž obával, že by docházelo k přesouvání uživatelů z Twitteru do světa Facebooku, napsal Economist.  

Pro partnery bude výhodné, že na rozdíl od běžné publikace na Facebooku se...

Facebook

Nyní se Instagram rozhodl vrátit úder. Od desátého prosince obrázky a fotky, nahrané prostřednictvím Instagramu, nejdou na Twitteru zobrazit. Uživatelé Twitteru tak musí místo toho navštívit webovou stránku Instagramu.

V ten samý den však Twitter odpověděl vydáním nové verze své aplikace, která umožnila úpravy fotografií právě podobnou "Instagramovskou" metodou - prostřednictvím filtrů.

Otevřenost sítí se zřejmě vytratí

Obě sociální sítě jsou velikostně srovnatelné: Instagram používá zhruba 100 milionů uživatelů, Twitter asi o padesát milionů více, uvádí Economist. Nyní, když obě sítě přestaly být nováčky, snaží se o jediné: maximalizovat čas, který uživatel stráví právě na jejich službách. Od něj se totiž odvíjí jejich reklamní potenciál. 

Vzájemné soupeření Twitteru a Instagramu, je pro uživatele i něčím přínosné: nutí Twitter a Instagram přidávat nové možnosti do svých aplikací. Tato výhoda, je však zastíněna faktem, že se obě sítě stávají mnohem uzavřenějšími, než jsme byli zvyklí.

Boj Twitteru s Instagramem také názorně ukazuje, jakým způsobem se sociální sítě ke svým uživatelům chovají. Svou prvotní otevřeností se jich snaží nalákat co nejvíce, avšak jakmile dosáhnou odpovídajícího počtu uživatelů, začne otevřenost mizet, až se zřejmě ztratí úplně.

 

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottově honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Ruský politolog: Zeman je v Moskvě za zrádce, chystá se protičeská kampaň

Ruský vládní speciál Iljušin odlétá z Prahy a míří s ruskými diplomaty do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Diplomatické vztahy mezi Ruskem a Českem budou kvůli kauze Vrbětice na bodu mrazu nejméně tři roky, míní ruský...

První rok miliardáře? Bitva o klub, kauzy, Jágr, kritika. Masakr, říká Dědek

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odmalička fandí klubu, který poslední roky nosil na dresu hrdě se vzpínajícího koně ve znaku. Když vysněný tým coby už...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRŮMYSLOVÝ INŽENÝR JUNIOR (38 - 48.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 38 000 - 48 000 Kč