Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Twitter dělá Instagramu naschvály, bojí se Facebooku

Twitter - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter - ilustrační | foto: Shutterstock

Uživatelé sociální sítě Twitter již zaznamenali, že se jim fotografie nahraná přes aplikaci Instagram v Twitteru nezobrazí. Obrázek, nebo fotku, které byly nahrány přes Instagram tak musí otevírat na webu Instagramu. Vše se změnilo, když Instagram v červenci koupila společnost Facebook.

Obě sítě si dříve schválnosti nedělaly a umožňovaly bezproblémové vzájemné sdílení dat. To experti již dříve přičítali tomu, že se Twitter i Instagram, ve snaze přilákat maximum uživatelů, snažili o co největší otevřenost. Analýzu sporu mezi sítěmi přinesl The Economist

ČTĚTE VÍCE O TWITTERU:

Otevřenost je však minulostí. Celou válku mezi sítěmi odstartoval prodej Instagramu gigantovi mezi sociálními sítěmi, Facebooku. Twitter jako reakci zrušil volbu, která povolovala Instagramu přenášet listy s přáteli mezi ním a Twitterem. Ten se totiž obával, že by docházelo k přesouvání uživatelů z Twitteru do světa Facebooku, napsal Economist.  

Pro partnery bude výhodné, že na rozdíl od běžné publikace na Facebooku se...

Facebook

Nyní se Instagram rozhodl vrátit úder. Od desátého prosince obrázky a fotky, nahrané prostřednictvím Instagramu, nejdou na Twitteru zobrazit. Uživatelé Twitteru tak musí místo toho navštívit webovou stránku Instagramu.

V ten samý den však Twitter odpověděl vydáním nové verze své aplikace, která umožnila úpravy fotografií právě podobnou "Instagramovskou" metodou - prostřednictvím filtrů.

Otevřenost sítí se zřejmě vytratí

Obě sociální sítě jsou velikostně srovnatelné: Instagram používá zhruba 100 milionů uživatelů, Twitter asi o padesát milionů více, uvádí Economist. Nyní, když obě sítě přestaly být nováčky, snaží se o jediné: maximalizovat čas, který uživatel stráví právě na jejich službách. Od něj se totiž odvíjí jejich reklamní potenciál. 

Vzájemné soupeření Twitteru a Instagramu, je pro uživatele i něčím přínosné: nutí Twitter a Instagram přidávat nové možnosti do svých aplikací. Tato výhoda, je však zastíněna faktem, že se obě sítě stávají mnohem uzavřenějšími, než jsme byli zvyklí.

Boj Twitteru s Instagramem také názorně ukazuje, jakým způsobem se sociální sítě ke svým uživatelům chovají. Svou prvotní otevřeností se jich snaží nalákat co nejvíce, avšak jakmile dosáhnou odpovídajícího počtu uživatelů, začne otevřenost mizet, až se zřejmě ztratí úplně.

 

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!