Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Revoluce v Událostech: změní vizáž i moderátory

Jakub Železný na kamerových zkouškách v České televizi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Železný na kamerových zkouškách v České televizi | foto: ČT

PRAHA Večerní zpravodajské Události v České televizi budou od dubna v novém studiu uvádět Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová.

Augustová a Voldánová už Události moderují, Železný nyní uvádí pořad Události, komentáře a Savarová se vrátila ze zpravodajské televize Z1, která před víc než rokem ukončila vysílání. Sdělila to mluvčí televize Michaela Fričová. Z nynějších moderátorských dvojic vypadli Bohumil Klepetko, Josef Maršál, Roman Pistorius a Iveta Toušlová.

PTEJTE SE ON-LINE:

Jakub Železný

Události České televize dostanou nový formát. Prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor. Do moderátorského křesla nově usedne i Jakub Železný, který zatím uváděl Události, komentáře. Jak probíhaly kamerové zkoušky? Co bylo nejtěžší? A jak se na svou novou roli připravuje?

Své dotazy můžete pokládat ZDE

Podle dřívějších informací dostanou šanci v jiných pořadech. Události se nově prodlouží na hodinu a místo dvojic je bude uvádět pouze jeden redaktor.

Marcela Augustová

Augustová kromě Událostí pravidelně moderuje také volební studia. V redakci zpravodajství ČT působí od roku 1994, v České televizi začínala v oblasti tvorby pro děti a mládež. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Voldánová pracuje v redakci zpravodajství ČT od roku 1993, předtím působila v Českém rozhlase.

Moderátoři byli vedením České televize vybráni na základě kamerových zkoušek a posuzování profesionálních kvalit, jehož se zúčastnili také externí odborní poradci. "Jsem velmi rád, že se nám jako nejlepší volba moderátorů Událostí potvrdila čtveřice osobností z řad České televize," řekl k výběru generální ředitel televize Petr Dvořák.

Aneta Savarová

Savarová začínala v roce 2007 jako moderátorka na ČT24, o tři roky později začala pracovat v Z1 jako moderátorka ekonomického zpravodajství, od loňska spolupracovala se zpravodajstvím ČT Brno a v závěru roku se vrátila na ČT24. Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Vybraní moderátoři museli mít minimálně pětiletou zkušenost z elektronického média na pozici reportéra nebo moderátora. Budou totiž vysíláni i do terénu v případě významných zpravodajských událostí, jakými jsou například prezidentská volba či důležitá státní návštěva.

"K pilotním zkouškám jsme přizvali i zkušené novináře, kteří dobře znají českou i zahraniční mediální scénu. Názory těchto lidí pro nás při rozhodování měly velkou cenu," popsal ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal.

Jakub Železný

Železný do České televize nastoupil v roce 2002, před tím od roku 1997 spolupracoval s komerčními televizemi a od roku 1993 dosud také spolupracuje s Českým rozhlasem. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy
Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy

Dopřejte svému děťátku jemnou péči s kosmetikou Baby O, která je z 95 % přírodní. 20 z vás ji pošleme rovnou do schránky.