Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Uhde se zlobil na šéfy ČT: Vy kluci pitomí

Milan Uhde (na archivním snímku z roku 2008) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Uhde (na archivním snímku z roku 2008) | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Rada České televize na svém středečním zasedání řešila mimo jiné i neočekávané zrušení tiskové konference k podzimnímu programu minulý týden. Management o tom novináře informoval půl hodiny před jejím začátkem a zdůvodnil to technickými problémy. Technici ale tvrdí, že žádné problémy neměli. Podle radních to poškodilo dobrou pověst veřejnoprávního média. Novopečený šéf Rady ČT Milan Uhde dokonce vedení televize pokáral přízviskem "kluci pitomí".

Zrušení tiskovky kritizovala kromě Uhdeho místopředsedkyně rady Dana Eklová a místopředseda Jiří Kratochvíl nebo radní Jan Prokeš.

ČTĚTE VÍCE:


"Mně se velmi otevřeně řečeno velmi nelíbí ta situace kolem odložené tiskové konference, protože to svědčí o tom, že v harmonizaci vztahů v ČT není pořádek," řekl nový předseda rady Uhde. A došlo i na expresivnější výrazy. "Disciplína, vy kluci pitomí musí bejt," káral vedení televize Uhde.

Podle Eklové zrušení tiskovky výrazně poškodilo pověst ČT. Radní se ve středu v průběhu svého zasedání pokoušeli dozvědět, proč byla konference zrušena.

Obchodní ředitel ČT Robert Kvapil však na tuto otázku opakovaně odmítl odpovědět. Řekl, že o tom bude hovořit s generálním ředitelem, kterému se zodpovídá. Navíc podle něj nebyla tisková konference zrušena, ale pouze odložena na pondělí 29. srpna.

Zrušená konference

Ve čtvrtek 18. srpna měla proběhnout prezentace podzimního programového schématu stanice ČT1. Tisková konference byla ale náhle zrušena, půl hodiny před plánovaným začátkem.

Rada také mluvila o tom, že Kvapil zřejmě bude muset uhradit ze svého 27 tisíc korun za občertvení a zaplacené technické zajištění konference.

Podle informací serveru Lidovky.cz vysvětloval Kvapil zrušení tiskovky generálnímu řediteli tím, že ráno shlédl videoprezentace a zdály se mu nekvalitní. Proto oficiální představení radši zrušil.

ČT chce divákům podle kuloárních informací na podzim nabídnout show dua Těžkej Pokondr, další díly seriálu Vyprávěj nebo Četnické humoresky.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...