Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Uskromnit se bude muset i rada pro vysílání, má dostat o 8 % méně

Peníze - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Sněmovní volební výbor doporučil dnes poslancům schválit návrh rozpočtu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pro příští rok ve výši asi 54,25 milionu korun.

Takzvaná vysílací rada, která mimo jiné vydává licence k televiznímu a rozhlasovému vysílání a sleduje dodržování zákonů v této oblasti, bude mít asi o osm procent nižší částku než letos.

Členové výboru také projednali zprávu o činnosti rady za loňský rok. Rada loni podle své zprávy zahájila 177 správních řízení. Celkem jich uložením pokuty uzavřela 224, odňala šest licenci a 258 řízení zastavila. Rada vydala 285 upozornění na porušení zákona.

Rada zaměstnává zdravotně postižené

Loni podle předsedkyně RRTV Kateřiny Kalistové nastaly pro radu velké změny; byla přijata takzvaná rozhlasová diginovela a úkoly rady rozšířila evropská směrnice o audiovizuálních mediálních službách. Za spíše nereálné označila předsedkyně monitorování všech stanic; na české území zasahuje, jak podotkla Kalistová, třeba i vysílání v paštunštině nebo arabštině.

Rada proto zavedla i metodu screeningu. Platí šest zdravotně postižených lidí, kteří vysílání monitorují z domova. Volební výbor podpořil návrh rozpočtu RRTV i zprávu o její činnosti za loňský rok jednomyslně a bez diskuse.

,
Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Advantage Consulting, s.r.o.
KLEMPÍŘ DO VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč