Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Úterní LN: Policejní prezident Tuhý chce tvrdě jít proti rowdies

Policejní prezident Tomáš Tuhý s ministrem vnitra Milanem Chovancem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní prezident Tomáš Tuhý s ministrem vnitra Milanem Chovancem | foto: ČTK

PRAHA Policie se pod vedením nového šéfa Tomáše Tuhého chce tvrdě zasadit o větší bezpečnost při pořádání sportovních akcí. Diváckému násilí na stadionech by měla předcházet lepší bezpečnostní opatření ze strany organizátorů. Právě tam jsou podle nového policejní prezidenta velké rezervy.

„Například fotbalová asociace v­minulosti organizovala sportovní utkání, při nichž nebyly dodrženy bezpečnostní podmínky. Budu proto požadovat, aby se platné dohody o bezpečnosti při zápasech dodržovaly,“ uvedl v rozhovoru pro LN první muž policie. Pokud se tak nestane, je policejní prezident připraven v případě, že při zásahu policii vznikne finanční újma, tuto škodu po organizátorech vymáhat.

  • Rozhovor s novým policejním šéfem v zítřejších LN.

 Putinova pátá kolona na Západě: Le Penová a spol.

Moskva rozvinula před šéfkou francouzské krajní pravice červený koberec. Zatímco vztahy mezi západními politiky a­Moskvou zamrzly kvůli Krymu, Marine Le Penové se dostalo v ruské metropoli přijetí jako oficiální zástupkyni francouzské vlády. O víkendu došlo i na státní recepci na její počest, kterou pořádal předseda dumy Sergej Naryškin.

Národní fronta tím jen připomněla, jak je napojená na ruskou státní moc. Ta si pak cíleně pěstuje vztahy s momentálně nejvlivnější krajní pravicí v Evropě. Francouzsko-ruská síť je spletena několika jednotlivci v pozadí Národní fronty. Hlavním hybatelem je tajemný Aymeric Chauprade.

  • Více v LN.

 Vltava jako špinavá stoka

Když loni na jaře Česko znovu zasáhly povodně, řada starostů obcí i ekologů zpochybňovala účinnost vltavské kaskády proti velké vodě a kritizovala vodohospodáře za chyby při regulaci přehradních nádrží. Přitom smysl vltavských přehrad se naplno ukazuje až dnes, když je vody naopak nedostatek. Jen se o tom na rozdíl od debaty při povodních příliš nemluví.

Více se dočtete v zítřejším vydání Lidových novin.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Po plynových maskách se v řadě eshopů jen zaprášilo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Po plynových maskách se v řadě eshopů jen zaprášilo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Po plynových maskách se v řadě eshopů jen zaprášilo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!