5. listopadu 2012 10:52 Lidovky.cz > Byznys > Média

Úvod StarDance přilákal více lidí než filmový trhák Avatar

Moderátoři pořadu Marek Eben a Tereza Kostková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátoři pořadu Marek Eben a Tereza Kostková. | foto: Česká televize

PRAHA Úvod páté řady StarDance vidělo v sobotu na ČT1 1,36 milionu diváků starších 15 let. Úvodní část poprvé přilákala k obrazovkám více lidí než úvod předchozí řady. Před dvěma lety si start čtvrté série nenechalo ujít 1,32 milionu diváků, uvedla mluvčí České televize Michaela Fričová.

Taneční show byla kromě zpravodajství v sobotu nejsledovanějším pořadem večera. Podle šéfredaktora webu DigiZone.cz Jana Potůčka úspěch StarDance není překvapivý. "Sobotní večery byly letos na podzim obecně dost programově slabé, takže návrat StarDance se přesně trefil do očekávání diváků," řekl Potůček.

ČTĚTE VÍCE:

V těsném závěsu za StarDance skončil velkofilm Avatar, který na Prima Family vidělo 1,258 milionu lidí. Od soboty 17. listopadu bude FTV Prima na svém hlavním programu namísto filmů vysílat semifinále talentové show Česko Slovensko má talent, která nyní běží jen v neděli.

Rozdílní diváci

Podle Potůčka ale StarDance kvůli talentové show o zásadní část publika nepřijde, protože oba pořady mají trochu jiného diváka. "Talent cílí spíše na mladší publikum, StarDance na starší. Podle mne budou mít oba pořady těsně nad milion dospělých diváků, v cílové skupině 15-54 let patrně zvítězí Talent, u všech dospělých nad 15 let spíše StarDance," uvedl Potůček.

Dodal, že jediný, kdo na tomto souboji ztratí, bude Nova.

"Pokud tedy nenabídne adekvátní alternativu v podobě silných filmových titulů, ale ty si tato televize nechává na nedělní večery," podotkl Potůček. V sobotu Nova vysílala americký film Indiana Jones a chrám zkázy, který sledovalo 346 tisíc lidí. Snímky s neohroženým archeologem bude Nova vysílat i o následujících dvou sobotách.

Lidovky.cz, ČTK

Opel Insignia 2,0CDTi,PO...
Opel Insignia 2,0CDTi,PO...

r.v. 2010, naj. 215 545 km, diesel
184 900 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz