Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Už druhý činitel BBC je vyšetřován z údajné šikany na pracovišti

Šikana na pracovišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šikana na pracovišti. | foto: Shutterstock

LONDÝN Vysoce postavený pracovník britské zpravodajské stanice BBC je vyšetřován z údajné šikany, a to jen několik dní poté, co se společnost stala terčem kritiky za to, že jiného zaměstnance odsouzeného za stejný čin ponechala na své výplatní listině.

Informoval o tom v pondělí na svém serveru deník The Telegraph. Podle něj byl ovšem obviněný ve druhé kauze, šéfeditor Mark Sandell, již dříve očištěn od nařčení, že má na svědomí sexuální obtěžování a zneužívání financí.

ČTĚTE TAKÉ:

Vyšetřování Sandella se týká jedné zaměstnankyně, která se odvolala proti rozhodnutí BBC nezabývat se dvěma ze tří obvinění.

Společnost přitom čelí kritice, že svého dalšího činitele Roda McKenzieho přeřadila po jeho odsouzení za šikanu na jiné pracovní místo. McKenzie, který byl editorem v kanálu Newsbeat, čelil obvinění 30 současných i bývalých zaměstnanců BBC z "vytvoření ovzduší paranoie a strachu" na pracovišti.

Jak v neděli informoval list Mail on Sunday, McKenzieho přeřazení vyvolává v řadách zaměstnanců BBC obavy, že odradí ostatní šikanované lidi od toho, aby tyranii ze strany svých nadřízených ohlašovali. Zpochybněno je tak i ujištění generálního ředitele BBC Tonyho Halla o "nulové toleranci" šikany.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Vývoj ekonomiky (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Vývoj ekonomiky (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Vývoj ekonomiky (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...