22. listopadu 2011 10:48 Lidovky.cz > Byznys > Média

Uživatelům Xboxu zmizely z účtů miliony liber

Xbox (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Xbox (ilustrační foto) | foto: Reuters

LONDÝN Z účtů tisícovek uživatelů herní konzole Xbox společnosti Microsoft ve 35 zemích zcizili dosud neznámí hackeři miliony liber. Informoval o tom na svých webových stránkách britský list The Telegraph. Neupřesnil, zda byli postiženi i někteří klienti z Česka.

Britským uživatelům zmizelo z účtů Xbox Live v průměru 100 liber (2950 korun), někteří ale přišli o více než 200 liber. Není podle listu dosud jasné, kolik uživatelů oblíbené herní konzole bylo takto okradeno a o kolik peněz se celkem jednalo. Firma Microsoft napadení hráčských účtů teprve začala vyšetřovat.

Počítačoví lapkové prý kradli po několik týdnů z kreditních karet vždy jen malý obnos, což ztěžuje odhalení podvodu, poznamenal The Telegraph.

ČTĚTE TAKÉ:

Aby mohl uživatel službu Xbox Live využívat, musí si vytvořit svoje konto s jedinečným názvem a také svojí postavičku, jejíž vzhled si může každý upravit zcela podle vlastních představ.

Od listopadu 2010 je Xbox Live aktivní také v České republice. Platit za členství, které umožňuje poměřovat síly v jednotlivých hrách s hráči z celého světa, lze pomocí kreditní karty nebo je možné zakoupit speciální kupony v obchodech.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!