19. ledna 2015 14:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

V anketě na serveru Lidovky.cz těsně převážilo heslo ‚Nejsem Charlie Hebdo‘

Plakáty, jimiž společnost vyjadřuje solidaritu s Francií, budou Pražané vídat v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakáty, jimiž společnost vyjadřuje solidaritu s Francií, budou Pražané vídat v... | foto: Jan VacaMAFRA

Přes 9 tisíc čtenářů serveru Lidovky.cz se zúčastnilo hlasování, ve kterém vyjádřili svůj osobní postoj ke kampani „Jsem Charlie Hebdo“. Nejvíce, téměř 41 procent a 3 689 hlasů, získala možnost „Nejsem Charlie Hebdo“.

Čtenáři mohli volit mezi třemi možnostmi a vyjádřit se, na kterou stranu se po útoku na francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo kloní. 35,6 procent našich čtenářů (3 228 hlasů) o sobě řeklo „Jsem Charlie Hebdo“, zatímco 40,7 procent odpovídajících hlasovalo pro opak. Zbývajících 23,6 procent účastníků (2 138) naší online ankety se nerozhodlo pro ani jeden ze dvou táborů.

PSALI JSME:

Heslo „Je suis Charlie!, tedy jsem Charlie Hebdo vzniklo bezprostředně po útoku na redakci francouzského satirického týdeníku 7. ledna. Teroristé při útoku zabili 12 lidí, údajně aby pomstili zesměšňování islámského proroka.

Slogan se objevil na stránkách novin a časopisů, transparentech, ale i na plackách, které si lidé ze solidarity připínali.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz