18. ledna 2015 7:05 Lidovky.cz > Byznys > Média

V Pekingu lákají čtenáře na e-knihy zdarma v metru

Podle odborníků právě nastala éra elektronických knih, o které se už nejméně deset let mluví. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle odborníků právě nastala éra elektronických knih, o které se už nejméně deset let mluví. | foto: Shutterstock

PEKING Zpříjemnit si cestování v metru čtením elektronických knih - to je možnost, kterou nyní mají zdarma k dispozici cestující na jedné z tras pekingské podzemní dráhy.

Metro do vagónů umístilo čárové kódy, po jejichž načtení do tabletů či chytrých telefonů lidé získají přístup k desítce knih, jejichž výběr se bude průběžně obměňovat, informoval zpravodajský server BBC News.

První knihy, které mají tímto způsobem cestující k dispozici, jsou klasické čínské texty. „Myslím, že jsme našli skvělý, účinný a pohodlný způsob, jak zpopularizovat tradiční čínskou kulturu,“ řekl mluvčí pekingské městské vlády Žung Ťün. Právě vláda je společně s Národní knihovnou iniciátorem této akce.

PSALI JSME:

Oficiální činitelé doufají, že díky elektronickým knihám v metru začnou lidé o trochu víc číst. A zatím se zdá, že jejich plán funguje. „Je to opravdu zajímavé,“ řekl jeden z cestujících čínské televizní stanici CCTV. „Máme šanci pochopit tradiční čínskou kulturu - to je výborné.“ A další si pochvaloval, že se alespoň má během dlouhého cestování čím zabavit.

Lidovky.cz, ČTK