31. srpna 2014 6:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

V Praze se digitální vysílání rozšíří o Blaník a City 93,7

Vysílání rozhlasu – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vysílání rozhlasu – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA V digitálním rozhlasovém éteru v Praze se od pondělí objeví nově stanice Rádio Blaník a City 93,7 FM společnosti Media Bohemia. České Radiokomunikace (ČRa) je zařadí do pilotního vysílání multiplexu DAB+. Celkový počet stanic mlutiplexu, který digitálně pokrývá Prahu, tak stoupne na 18. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

"Jsme rádi, že se nám daří pilotní projekt digitálního rozhlasového vysílání rozšiřovat o nové stanice. Můžeme tak lépe ověřit technické parametry digitálního rozhlasu a zpřesnit informace potřebné pro plánování řádného vysílání," uvedl ředitel ČRa pro regulaci s strategii Marcel Procházka. Zároveň se posluchačům s digitálními rozhlasovými přijímači rozšiřuje programová nabídka.

Podle předsedy představenstva Media Bohemia Daniela Sedláčka se společnost soustředí především na rozvíjení svých programových formátů a kvalitu obsahu. "Jaký nosič šíření se v budoucnu ukáže jako nejlepší, je otázka. DAB+ vnímáme jako jednu z možných cest," uvedl.

Vysílač na pražském Strahově vysílá ve standardu DAB+ (Digital Audio Broadcasting) na kanálu 10D ve III. pásmu, které je pro šíření digitálního rozhlasu optimální. Při zahájení pilotního vysílání 25. března letošního roku obsahoval multiplex čtyři kanály. Příjem vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více než 800 tisíc obyvatel v Praze.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!