16. září 2016 7:19 Lidovky.cz > Byznys > Média

Václav Klaus bude prvním hostem nového pořadu Rozstřel v novém studiu iDNES.cz

Exprezident Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprezident Václav Klaus | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

PRAHA Nový pořad iDNES.cz a videoportálu iDNES.tv pod názvem Rozstřel startuje v pondělí 19. září. Vysílat se bude přímým přenosem z nového studia na pražském Andělu, kde sídlí mediální skupina MAFRA. Prvním hostem bude exprezident Václav Klaus a příští týden se v něm objeví i současný prezident Miloš Zeman.

Moderátory Rozstřelu jsou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a videoeditor iDNES.cz Vladimír Vokál. Do svého pořadu si budou zvát zajímavé hosty z oblasti politiky, ekonomiky, kultury i sportu.

„Jsem rád, že Rozstřel odstartuje právě se dvěma největšími žijícími osobnostmi novodobé české politiky. Na spolupráci s kolegy z iDNES.cz a iDNES.tv se velmi těším, “ říká Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF DNES.

Nový pořad Rozstřel. Moderátory budou Jaroslav Plesl a Vladimír Vokál.

Nový pořad Rozstřel. Moderátory budou Jaroslav Plesl a Vladimír Vokál.

Debaty bude možné sledovat v přímém přenosu na iDNES.cz a ještě před začátkem pořadu budou moct čtenáři pokládat hostům otázky.

„Intenzivně pracujeme na rozvoji videoredakce a první pravidelný diskusní pořad je dalším logickým krokem směřování iDNES.cz,“ popisuje Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz.

Medailonky moderátorů:

  • Jaroslav Plesl:

Je šéfredaktorem nejčtenějšího celostátního zpravodajského deníku MF DNES. V českých novinách a časopisech pracuje pětadvacet let. Před příchodem do MF DNES byl šéfredaktorem časopisu Týden, předtím pracoval v Reflexu. Jako novinář se specializuje na ekonomiku a politiku. Moderuje také pořad Kauza dne na Rádiu Impuls.

  • Vladimír Vokál:

S novinařinou začínal už na gymnáziu v roce 1995 jako reportér Českého rozhlasu Plzeň. Působil jako vedoucí Tiskového oddělení MPSV. S iDNES.cz spolupracuje od roku 2005 jako redaktor, moderátor a editor videozpravodajství. Kromě toho učí na gymnáziu a soukromé vysoké škole. Od roku 2008 ho můžete slyšet jako hlasatele zpráv na Rádiu Impuls.

Lidovky.cz