16. září 2016 7:19 Lidovky.cz > Byznys > Média

Václav Klaus bude prvním hostem nového pořadu Rozstřel v novém studiu iDNES.cz

Exprezident Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprezident Václav Klaus | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

PRAHA Nový pořad iDNES.cz a videoportálu iDNES.tv pod názvem Rozstřel startuje v pondělí 19. září. Vysílat se bude přímým přenosem z nového studia na pražském Andělu, kde sídlí mediální skupina MAFRA. Prvním hostem bude exprezident Václav Klaus a příští týden se v něm objeví i současný prezident Miloš Zeman.

Moderátory Rozstřelu jsou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a videoeditor iDNES.cz Vladimír Vokál. Do svého pořadu si budou zvát zajímavé hosty z oblasti politiky, ekonomiky, kultury i sportu.

„Jsem rád, že Rozstřel odstartuje právě se dvěma největšími žijícími osobnostmi novodobé české politiky. Na spolupráci s kolegy z iDNES.cz a iDNES.tv se velmi těším, “ říká Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF DNES.

Nový pořad Rozstřel. Moderátory budou Jaroslav Plesl a Vladimír Vokál.

Nový pořad Rozstřel. Moderátory budou Jaroslav Plesl a Vladimír Vokál.

Debaty bude možné sledovat v přímém přenosu na iDNES.cz a ještě před začátkem pořadu budou moct čtenáři pokládat hostům otázky.

„Intenzivně pracujeme na rozvoji videoredakce a první pravidelný diskusní pořad je dalším logickým krokem směřování iDNES.cz,“ popisuje Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz.

Medailonky moderátorů:

  • Jaroslav Plesl:

Je šéfredaktorem nejčtenějšího celostátního zpravodajského deníku MF DNES. V českých novinách a časopisech pracuje pětadvacet let. Před příchodem do MF DNES byl šéfredaktorem časopisu Týden, předtím pracoval v Reflexu. Jako novinář se specializuje na ekonomiku a politiku. Moderuje také pořad Kauza dne na Rádiu Impuls.

  • Vladimír Vokál:

S novinařinou začínal už na gymnáziu v roce 1995 jako reportér Českého rozhlasu Plzeň. Působil jako vedoucí Tiskového oddělení MPSV. S iDNES.cz spolupracuje od roku 2005 jako redaktor, moderátor a editor videozpravodajství. Kromě toho učí na gymnáziu a soukromé vysoké škole. Od roku 2008 ho můžete slyšet jako hlasatele zpráv na Rádiu Impuls.

Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?