Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Václav Moravec odchází z Impulsu. Pracovat bude i nadále pro ČT

Novinář Václav Moravec.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novinář Václav Moravec. | foto: ČTK

PRAHA Moderátor Václav Moravec (39) ukončí spolupráci s Rádiem Impuls, kde pravidelně v podvečer uvádí diskusní pořad Impulsy Václava Moravce. Důvodem je vyhnutí se případnému střetu zájmů poté, co se vlastníkem rozhlasové stanice stala společnost Agrofert podnikatele a politika Andreje Babiše.

Informoval o tom dnes server Týden.cz s odvoláním na informace České televize. Právě Česká televize, kde každou neděli moderuje diskusní pořad Otázky Václava Moravce, má zůstat jeho jediným působištěm.

PSALI JSME:

"Václav Moravec se rozhodl, že k 28. 2. ukončí svoji spolupráci se soukromou rozhlasovou stanicí, jejímž novým majitelem se stala společnost Agrofert. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je podle informací České televize snaha i nadále udržet vysokou úroveň, důvěryhodnost a nestrannost hlavního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce," uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Média na Moravcovo působení ve veřejnoprávní televizi a zároveň v komerční rozhlasové stanici, kterou převzala firma nynějšího ministra financí Babiše, začala upozorňovat vzápětí poté, co byla tato transakce oznámena.

Moderátor se svým rozhodnutím čekal na definitivní potvrzení převzetí provozovatele rozhlasové stanice, ke kterému po schválení antimonopolním úřadem a mediální radou došlo v tomto týdnu.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!