20. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Václav Moravec bude mít nový pořad. Zaměří se na mediálně opomenutá témata

Václav Moravec: Veřejnost v některých věcěch klamal Václav Klaus a Miloš Zeman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Moravec: Veřejnost v některých věcěch klamal Václav Klaus a Miloš Zeman... | foto: MAFRA - Petr Kozlík

PRAHA Česká televize připravila nový pořad s moderátorem Václavem Moravcem. Měsíčník Fokus VM se chce zaměřit na naléhavá témata, která rezonují společnosti, ale média se jim zatím příliš nevěnují. První díl živě odvysílá v úterý 3. února, uvedla ČT na webu.

“Ve Fokusu chceme popsat neduhy, nemoci západní civilizace i české společnosti,“ uvedl Moravec, který každou neděli moderuje diskusní pořad Otázky Václava Moravce. V novém dvouhodinovém pořadu se chce zaměřit na témata, která se takzvaně dostávají „pod naši rozlišovací úroveň“ a jdou mimo hlavní agendu médií. „V žádném případě to neznamená, že bych vycouval z Otázek,“ doplnil. Oba pořady mají být podle něho provázány.

PSALI JSME:

O tématu budou ve Fokusu diskutovat hosté i lidé v publiku. Každý díl se bude živě vysílat z místa, které se týká konkrétního problému. Nezastupitelnou roli mají mít sociální sítě. „Chceme zasáhnout co nejširší spektrum lidí, a proto jsme se rozhodli být na již tradičním Facebooku, čím dál populárnějším Twitteru, Instagramu a také jako jedni z prvních komunikovat prostřednictvím Snapchatu, který baví především současnou generaci teenagerů,“ uvedl Marek Šoth z Nových médií ČT.

Moravec v České televizi moderuje nedělní diskusní pořad Otázky Václava Moravce. Prostor dostává také ve zpravodajských speciálech. V loňském roce ukončil spolupráci s Rádiem Impuls, kde pravidelně v podvečer uváděl diskusní pořad Impulsy Václava Moravce.

Radek Kedroň, Lidovky.cz, ČTK
Radek Kedroň

Autor

Radek Kedroňradek.kedron@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…