24. prosince 2013 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kokain z Bible se v ČT nešňupal, byla to atrapa, říká producentka Tečky

Diskuse se členy kapely Vanessa a jejími příznivci v přímém přenosu ČT. Uprostřed v hnědém tričku moderátor Jiří Havelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diskuse se členy kapely Vanessa a jejími příznivci v přímém přenosu ČT. Uprostřed v hnědém tričku moderátor Jiří Havelka. | foto: Reprofoto

BRNO "Vanessa pro mě byla určitý extrém. Díky nim jsme si osahali hranice," říká producentka pořadu Tečka páteční noci Kamila Zlatušková. Díl s kapelou Vanessa, vysílaný na ČT Art, se nesl v duchu kontroverzních situací. Přítomna byla nahá žena s robertkem a lízátkem připomínajícím dámské přirození, šňupání "kokainu" z Bible, ale i zvracení v přímém přenosu.

Lidovky.cz: Neměla jste obavy, že v pořadu živě vystoupí tak kontroverzní kapela, jakou je Vanessa?
Obavy jsem měla. Jako producentka netvrdím, že souhlasím s tím, jak kapela funguje. Na druhou stranu je to nutné brát jako dokument určitého životního stylu.

Lidovky.cz: Nešlo ve vysílání nějaké kontroverznosti trochu zmírnit?
Ta nahá tanečnice je běžně přítomná na koncertech Vanessy. S kapelou jsme to konzultovali. Domluvili jsme se tak, že nebyl porušen kodex ČT a nejednalo se o pornografii. U alkoholu jsem je jen požádala, aby přelepili etikety na láhvi.

Vanessa a Tečka páteční noci

  • V pořadu Tečka páteční noci byla hostem extrémní kapela Vanessa, která dostála pověsti. Zpěvák skupiny Samir Hauser v úvodu pořadu několikrát na moderátora zařval "Jdi do pí**!" V publiku se celou dobu popíjel alkohol a lidé do kamery mávali umělými genitáliemi.
  • Hned na počátku "povídání o hudbě" se Hauser rozhodl, že si "teď dá lajnu na Bibli" a s pytlíku vysypal bílý prášek. Když se mu pokusila pobělenou knihu uzmout asistentka, osopil se na ni se slovy: "Počkej, počkej, co děláš?" Pak už se jen předklonil a šňupal. "To je samozřejmě všechno sranda, to je jenom mouka nebo cukr," snažil se situaci zachránit moderátor Jiří Havelka.

  • Později během dalšího povídání vztyčil Hauser prostředníček, chvíli s ním vrtěl a pak si ho strčil do krku. Jeho zvracení televize zakryla jinými obrázky.

Na záznam pořadu se můžete PODÍVAT ZDE.

Lidovky.cz: Byl štáb před začátkem vysílání z Vanessy nervózní?
Samozřejmě, když se ve studiu pohybují takhle nonkonformní lidé... Nejvíc nervozity způsobil ale incident s tím kouřením. Kdyby tam přijeli hasiči, a ten přenos přerušili, lidé by tvrdili, že ČT cenzuruje.

Lidovky.cz: Moderátor pořadu Jiří Havelka v rozhovoru pro server Lidovky.cz (více ZDE) tvrdil, že jste spolu s režisérem nechtěla, aby se v pořadu propagovaly a užívaly drogy.
Ano. Samozřejmě. Celé to byla naprosto bizarní divadelní show. Drogy byly samozřejmě atrapy.

Lidovky.cz: Reagovalo nějak vedení ČT na průběh pořadu?
Zatím mám k dispozici jen interní informace, které se dozvíte v tiskové zprávě.

Lidovky.cz: A jsou ty reakce pozitivní nebo negativní?
Jsou podle mě očekávatelné. Ještě nemám vyjádření celého vedení, tak za ně nechci mluvit. Věřím, že vedení ČT je otevřené.

Lidovky.cz: Po odvysílání pořadu záznam chvílemi mizel z archivu ČT. Co se stalo?
Sama jsem v tu chvíli nevěděla, co se děje. Byla to ale jen technická chyba a naše nešikovnost.

Anketa

Patří podobná vystoupení, jaké předvedla kapela Vanessa, na veřejnoprávní obrazovku?

Ano. 2580
Ne. 2099

Lidovky.cz: Podepíše se výstup Vanessy na výběru hostů?
Ne. Díl Tečky s kapelou Midi Lidi byl podobně avantgardní - jen jiným způsobem. Vanessa pro mě byla určitý extrém. Díky nim jsme si osahali hranice.

Lidovky.cz: Dál by už pořad zajít nemohl?
Myslím, že tohle byla ta hranice. Osobně přes ni nemám zájem jít.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!