24. prosince 2013 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kokain z Bible se v ČT nešňupal, byla to atrapa, říká producentka Tečky

Diskuse se členy kapely Vanessa a jejími příznivci v přímém přenosu ČT. Uprostřed v hnědém tričku moderátor Jiří Havelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diskuse se členy kapely Vanessa a jejími příznivci v přímém přenosu ČT. Uprostřed v hnědém tričku moderátor Jiří Havelka. | foto: Reprofoto

BRNO "Vanessa pro mě byla určitý extrém. Díky nim jsme si osahali hranice," říká producentka pořadu Tečka páteční noci Kamila Zlatušková. Díl s kapelou Vanessa, vysílaný na ČT Art, se nesl v duchu kontroverzních situací. Přítomna byla nahá žena s robertkem a lízátkem připomínajícím dámské přirození, šňupání "kokainu" z Bible, ale i zvracení v přímém přenosu.

Lidovky.cz: Neměla jste obavy, že v pořadu živě vystoupí tak kontroverzní kapela, jakou je Vanessa?
Obavy jsem měla. Jako producentka netvrdím, že souhlasím s tím, jak kapela funguje. Na druhou stranu je to nutné brát jako dokument určitého životního stylu.

Lidovky.cz: Nešlo ve vysílání nějaké kontroverznosti trochu zmírnit?
Ta nahá tanečnice je běžně přítomná na koncertech Vanessy. S kapelou jsme to konzultovali. Domluvili jsme se tak, že nebyl porušen kodex ČT a nejednalo se o pornografii. U alkoholu jsem je jen požádala, aby přelepili etikety na láhvi.

Vanessa a Tečka páteční noci

  • V pořadu Tečka páteční noci byla hostem extrémní kapela Vanessa, která dostála pověsti. Zpěvák skupiny Samir Hauser v úvodu pořadu několikrát na moderátora zařval "Jdi do pí**!" V publiku se celou dobu popíjel alkohol a lidé do kamery mávali umělými genitáliemi.
  • Hned na počátku "povídání o hudbě" se Hauser rozhodl, že si "teď dá lajnu na Bibli" a s pytlíku vysypal bílý prášek. Když se mu pokusila pobělenou knihu uzmout asistentka, osopil se na ni se slovy: "Počkej, počkej, co děláš?" Pak už se jen předklonil a šňupal. "To je samozřejmě všechno sranda, to je jenom mouka nebo cukr," snažil se situaci zachránit moderátor Jiří Havelka.

  • Později během dalšího povídání vztyčil Hauser prostředníček, chvíli s ním vrtěl a pak si ho strčil do krku. Jeho zvracení televize zakryla jinými obrázky.

Na záznam pořadu se můžete PODÍVAT ZDE.

Lidovky.cz: Byl štáb před začátkem vysílání z Vanessy nervózní?
Samozřejmě, když se ve studiu pohybují takhle nonkonformní lidé... Nejvíc nervozity způsobil ale incident s tím kouřením. Kdyby tam přijeli hasiči, a ten přenos přerušili, lidé by tvrdili, že ČT cenzuruje.

Lidovky.cz: Moderátor pořadu Jiří Havelka v rozhovoru pro server Lidovky.cz (více ZDE) tvrdil, že jste spolu s režisérem nechtěla, aby se v pořadu propagovaly a užívaly drogy.
Ano. Samozřejmě. Celé to byla naprosto bizarní divadelní show. Drogy byly samozřejmě atrapy.

Lidovky.cz: Reagovalo nějak vedení ČT na průběh pořadu?
Zatím mám k dispozici jen interní informace, které se dozvíte v tiskové zprávě.

Lidovky.cz: A jsou ty reakce pozitivní nebo negativní?
Jsou podle mě očekávatelné. Ještě nemám vyjádření celého vedení, tak za ně nechci mluvit. Věřím, že vedení ČT je otevřené.

Lidovky.cz: Po odvysílání pořadu záznam chvílemi mizel z archivu ČT. Co se stalo?
Sama jsem v tu chvíli nevěděla, co se děje. Byla to ale jen technická chyba a naše nešikovnost.

Anketa

Patří podobná vystoupení, jaké předvedla kapela Vanessa, na veřejnoprávní obrazovku?

Ano. 2580
Ne. 2099

Lidovky.cz: Podepíše se výstup Vanessy na výběru hostů?
Ne. Díl Tečky s kapelou Midi Lidi byl podobně avantgardní - jen jiným způsobem. Vanessa pro mě byla určitý extrém. Díky nim jsme si osahali hranice.

Lidovky.cz: Dál by už pořad zajít nemohl?
Myslím, že tohle byla ta hranice. Osobně přes ni nemám zájem jít.

jzlJakub Zelenka

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz