18. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vedra nesvědčí sexu. Vadí únava i přesycenost odvážným oblečením

Bikiny - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bikiny - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Teplé počasí nijak extra nepřeje vášním. Kdo se chce věnovat tělesným radovánkám při teplotách nad 35 stupňů, jež sužují Česko v těchto dnech, měl by se dobře zamyslet nad tím, jaký je jeho zdravotní stav.

„Člověk musí poslouchat své tělo tak jako při sportu a nepřepínat se. Ale normální sex zase není nějaký vrcholový sportovní výkon,“ řekl LN gynekolog a sexuolog Miloslav Skřivánek.

Ani pro toho, kdo prodělal infarkt myokardu, nejsou milostné hrátky při tropických teplotách striktně zakázané. „Před dvěma měsíci byla v Českém Krumlově konference, kde zaznělo, že pokud jsou tito lidé schopni půl hodiny rychlé chůze, normální pohlavní styk pro ně není nijak náročný,“ vysvětluje Skřivánek. S vyšším rizikem je ovšem podle něj spojen takzvaný sex na cizím hřišti – tedy s milencem či milenkou.

Ve vedrech, kdy je v ulicích nejvíce spoře oděných žen, dokonce klesá i mužský zájem o ně. Naznačuje to studie polských vědců, jíž se zúčastnilo 114 mužů. Ta ukázala, že ženy prezentované na fotografiích (silueta, ňadra, tvář) byly pro pány nejatraktivnější v zimě a nejméně v létě. „Domníváme se, že to souvisí s tím, jak častější odhalení ženských těl v teplejších obdobích může zvýšit mužská kritéria na atraktivitu tvaru těla i ňader,“ uvedli antropologové v časopise Perception.

 

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.