27. července 2010 10:27 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vedra odlákala lidi od počítačů, návštěvnost internetu klesla

Samota (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samota (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Počet návštěvníků českých internetových serverů v červnu klesl o čtyři procenta na 6,88 milionu. Důvodem tradičního sezónního poklesu je začátek dovolených a teplé počasí. Vyplývá to z měření NetMonitor, které provádí společnost Mediaresearch.

V červnu zároveň klesl i počet návštěvníků z Česka na 5,35 milionu. Do května přitom návštěvnost i přes mírné kolísání neklesla pod 5,5 milionu uživatelů. Maximum prvního pololetí nastalo v dubnu, kdy měřené servery navštívilo 5,6 milionu Čechů.

Počet stránek, které si uživatelé měsíčně zobrazí, vykazuje od začátku roku 2010 mírně klesající trend s pravidelnými výkyvy. V lednu si čeští uživatelé zobrazili nejvíce stránek z celého pololetí, a to 7,75 miliardy.

Naopak v červnu dosáhl počet zobrazených stránek pololetního minima 6,35 miliardy, což znamenalo meziroční pokles o osm procent.

Nejnavštěvovanější byl v červnu portál Seznam se 4,99 milionu uživatelů, druhé zpravodajské Novinky navštívilo 3,5 milionu lidí a třetí iDnes 3,48 milionu návštěvníků. Seznam s 2,49 milionu uživatelů dominoval i žebříčku denní návštěvnosti, druhé byly opět Novinky a třetí Centrum.cz.

Největším provozovatelem internetových serverů byl Seznam s 5,46 milionu návštěvníků, následuje Mafra s 3,56 milionu a Centrum Holdings s 3,32 milionu uživatelů.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.