8. října 2016 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Velmi, velmi, velmi drahé. Úvod nového Clarksonova pořadu vyšel na 77 milionů

Jeremy Clarkson vyjde Amazon draho. Investice do slavného moderátora se ale pravděpodobně vyplatí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeremy Clarkson vyjde Amazon draho. Investice do slavného moderátora se ale pravděpodobně vyplatí. | foto: Reprofoto YouTube

LONDÝN Už za pár týdnů startuje na streamovací službě Amazon Prime očekávaná motoristická show The Grand Tour s Jeremym Clarksonem v hlavní roli. Že se nebude jednat o levný špás naznačil už nejvyšší ředitel Amazonu Jeff Bezos, který dříve dohodu s trojicí britských moderátorů popsal jako velmi, velmi, velmi, velmi drahou.

Prvním potvrzením tohoto tvrzení jsou zprávy o úvodní scéně celé show, které přinesl britský deník The Sun.

Podle něj totiž natáčení úvodní scény nového seriálu, jehož první díl odstartuje 18. listopadu, vyšlo na 2,5 milionů liber. V přepočtu na českou měnu tedy zhruba 77 milionů korun. V porovnání s celkovým rozpočtem pořadu se však nejedná o nijak výraznou částku.

Na natočení tří řad po dvanácti epizodách mají totiž tvůrci k dispozici 160 milionů liber, tedy necelých 5 miliard korun.

Ve velkolepé scéně, která novou show odstartuje se objeví až dvě tisícovky účinkujících od akrobatů a chodců na chůdách až po závodníky. Kromě toho obsadili produkční do záběru také šest stíhaček. Aut se v úvodní sekvenci ukáže zhruba 150.

Profilová fotka Jeremyho Clarksona na jeho twitterovém účtu.
Moderátor Jeremy Clarkson zavítal 11. března na zápas fotbalové Ligy mistrů...

K vidění budou ty nejvzácnější automobily planety včetně Bugatti Veyron nebo modelů značky Rolls-Royce. Hodnota všech aut, které se ve scéně objevují přesahuje podle deníku The Sun 20 milionů britských liber. Samotné trio moderátorů se pak v záběru objeví ve společnosti tří Fordu Mustang. Scéna se natáčela v Kalifornii.

Článek byl převzat ze serveru Mediahub.

Michal Benatzky