8. října 2016 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Velmi, velmi, velmi drahé. Úvod nového Clarksonova pořadu vyšel na 77 milionů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Jeremy Clarkson vyjde Amazon draho. Investice do slavného moderátora se ale pravděpodobně vyplatí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeremy Clarkson vyjde Amazon draho. Investice do slavného moderátora se ale pravděpodobně vyplatí. | foto: Reprofoto YouTube

LONDÝN Už za pár týdnů startuje na streamovací službě Amazon Prime očekávaná motoristická show The Grand Tour s Jeremym Clarksonem v hlavní roli. Že se nebude jednat o levný špás naznačil už nejvyšší ředitel Amazonu Jeff Bezos, který dříve dohodu s trojicí britských moderátorů popsal jako velmi, velmi, velmi, velmi drahou.

Prvním potvrzením tohoto tvrzení jsou zprávy o úvodní scéně celé show, které přinesl britský deník The Sun.

Podle něj totiž natáčení úvodní scény nového seriálu, jehož první díl odstartuje 18. listopadu, vyšlo na 2,5 milionů liber. V přepočtu na českou měnu tedy zhruba 77 milionů korun. V porovnání s celkovým rozpočtem pořadu se však nejedná o nijak výraznou částku.

Na natočení tří řad po dvanácti epizodách mají totiž tvůrci k dispozici 160 milionů liber, tedy necelých 5 miliard korun.

Ve velkolepé scéně, která novou show odstartuje se objeví až dvě tisícovky účinkujících od akrobatů a chodců na chůdách až po závodníky. Kromě toho obsadili produkční do záběru také šest stíhaček. Aut se v úvodní sekvenci ukáže zhruba 150.

Profilová fotka Jeremyho Clarksona na jeho twitterovém účtu.
Moderátor Jeremy Clarkson zavítal 11. března na zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Chelsea Londýn a Paris St Germain.

K vidění budou ty nejvzácnější automobily planety včetně Bugatti Veyron nebo modelů značky Rolls-Royce. Hodnota všech aut, které se ve scéně objevují přesahuje podle deníku The Sun 20 milionů britských liber. Samotné trio moderátorů se pak v záběru objeví ve společnosti tří Fordu Mustang. Scéna se natáčela v Kalifornii.

Článek byl převzat ze serveru Mediahub.

Michal Benatzky
  • 11Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.