19. března 2015 22:38 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vetchý vysoudil 700 000 korun za nepravdivý článek v týdeníku Spy

Ondřej Vetchý ve filmu Jiřího Chlumského Sedm dní hříchů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Vetchý ve filmu Jiřího Chlumského Sedm dní hříchů | foto: BLUE SKY FILM

PRAHA Herec Ondřej Vetchý uspěl se žalobou na týdeník Spy. Již zaniklý časopis podle Městského soudu v Praze zásadně pochybil, když před dvěma lety uvedl, že herec přišel na vyhlášení ocenění Český lev s milenkou. Vetchý ve skutečnosti na akci dorazil s manželkou. Manželé vysoudili dohromady 700.000 korun, čtvrteční verdikt je nepravomocný.

Peníze má zaplatit vydavatelství Bauer Media, které časopis Spy přestalo vydávat loni v dubnu, napsal server iDnes.cz.

Pražský soud Vetchému přiřkl 500.000 korun, jeho ženě 200.000 Kč. Každý z nich požadoval půl milionu. Právní zástupce vydavatelství podle serveru zvažuje odvolání.

Článek zveřejněný v bulvárním časopise Spy obsahoval fotografii, na které na slavnostní večer do Lucerny přichází Vetchý s manželkou. V textu přitom stálo, že na předávání cen dorazil se svou milenkou. Manželům vadily i další, údajně nepravdivé informace z jejich soukromí.

Tehdejší šéfredaktor týdeníku Pavel Novotný přiznal chybu, odmítl ale, že by lež napsal úmyslně. „Neudělal jsem to schválně,“ řekl podle serveru u soudu. „Podstatná informace je, že pan Novotný mou ženu 20 let zná,“ uvedl ale Vetchý. Podle soudkyně Dagmar Stamidisové se jednalo o Novotného zásadní nedbalost a neprofesionální přístup. „Snažil se, aby vzbudil senzaci. Soud neuvěřil tvrzení, že ženu nepoznal, spíše to neřešil,“ řekla.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!