17. července 2015 13:38 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vlastník Špindlu Rattaj ovládl i největší fotobanku ve střední Evropě

Slovenský finančník a spolumajitel lyžařského areálu Špindlerův Mlýn Igor... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský finančník a spolumajitel lyžařského areálu Špindlerův Mlýn Igor... | foto: MAFRA - Yan ReneltMAFRA

BRATISLAVA Slovenský finančník Igor Rattaj získal většinový podíl v největší fotobance ve střední a východní Evropě - Profimedii, kterou počátkem roku získal od investičního fondu Genesis majitel společnosti Scandal Media Group Karel Vágner.

Podle něj Rattaj získal ve firmě kolem 90 procent, za které zaplatil údajně zhruba 100 milionů korun. Další peníze má firmě zajistit formou úvěrového financování, uvedl server iDnes.cz.

Obchod potvrdil Rattaj, který má Profimedii připravit na plány související především s rozvojem na nových trzích. Vágnerova společnost si ponechá desetinu firmy a bude ji nadále řídit. Management firmy zůstane nezměněn, uvedl server.

Rattaj patří k okruhu investiční skupiny J&T a je spolumajitelem a manažerem společnosti Tatry Mountain Resorts, která vlastní horská střediska ve slovenských Tatrách a mají podíl 19 procent ve firmě Melida, která provozuje lyžařský areál ve Špindlerově Mlýně.

PROFIMEDIA

  • Profimedia působí v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bulharsku a na Ukrajině. 
  • V České republice a na Slovensku je partnerem pro 99 procent mediálních domů a reklamních agentur. 
  • V portfoliu má více než 400 dodavatelů z celého světa. V roce 2013 měla agentura zisk 12 milionů korun.

 

ČTK