14. prosince 2015 10:05 Lidovky.cz > Byznys > Média

Rapujícímu revizorovi je všechno ‚egal‘. Gayové i koně, jen ať nejezdí načerno

Rapující revizor je hitem kampaně berlínského dopravního podniku. V hlavní roli... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rapující revizor je hitem kampaně berlínského dopravního podniku. V hlavní roli... | foto: Repro YouTube

BERLÍN Internetovou senzací se stal klip rapujícího revizora berlínské hromadné dopravy BVG, kterému je všechno fuk, pokud cestující platí. Na Facebooku si dvouminutové video od pátečního zveřejnění pustilo přes 1,8 milionu lidí, další takřka milion ho již zhlédl na serveru YouTube.

Video je součástí reklamní kampaně provozovatele MHD.

Znuděný revizor v podání textaře Kazima Akbogy prochází soupravou metra a rapuje o tom, že je mu jedno, pokud mají lidé měsíční kupony, poslouchají hlasitou hudbu, platí velkými bankovkami, mají pupky, jsou gayové, přitáhnou do podzemky koně nebo ve vagonu krájí cibuli, musí ale mít platný jízdní doklad.

„Žádný lístek, to není jedno. Vůbec žádný prachy, to není jedno,“ jmenuje dvě věci, které dopravnímu podniku vadí.

„Takovou odezvu jsme hned na začátku nečekali. Možná po čtrnácti dnech. Jsme mile překvapeni,“ uvedla mluvčí BVG Petra Reetzová. Video po zveřejnění na facebooku zhlédlo během šesti hodin 640 tisíc lidí.

BVG se ale na webu nesetkal jen s příznivými reakcemi. „To video je jako autonehoda. Nemůžete se nedívat, i když je to hrozný,“ napsal na Facebooku jeden z kritiků. Další zase poznamenal, že dopravní podnik měl peníze utracené za klip raději investovat do zlepšení služeb.

Text pro BVG s názvem Is mir egal (Je mi to fuk) není zcela nový, Akboga ho s jinými slovy složil poté, co loni v létě přišel o práci reklamního textaře. Tehdy však zpíval o tom, že je mu jedno, že nemá žádnou práci a peníze a že mu přišla již druhá upomínka k zaplacení.

Anketa

Líbí se vám kampaň berlínského dopravního podniku?

Ano 143
Ne 47
Nemůžu se rozhodnout 20
ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.