Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

BBC a CNN zmizí z vietnamské televize. Nevysílají vietnamsky

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

HANOJ Jeden z největších poskytovatelů kabelové televize ve Vietnamu VTV CAB dnes vyřadil ze své nabídky vysílání zahraničních zpravodajských televizí BBC a CNN. Krok, který mediální skupiny interpretují jako cenzuru, zdůvodnil novým zákonem nařizujícím tlumočení televizního obsahu do vietnamštiny. Vietnamská vláda se kvůli zákonu ocitla pod mezinárodním tlakem.

Podle nové normy musí být většina cizojazyčného obsahu přeložena do vietnamštiny a vysílána až po kontrole, kterou provede vládou licencovaná agentura. Cílem zákona podle vlády je, aby obsah vysílání "odpovídal zdravým potřebám lidí" a "usnadnil obyvatelům Vietnamu přístup k cizojazyčným televizním programům".

ČTĚTE TAKÉ:

Zahraniční televize i některé vlády kritizují zákon jako faktickou legalizaci cenzury. Vedení britské BBC minulý týden uvedlo, že se pokouší situaci s Hanojí vyřešit.

Výjimku z překladů dává zákon živým sportovním přenosům. Nová norma rovněž stanovila, že reklamy vysílané v zahraničních televizích musí být vyrobené ve Vietnamu. Program všech zahraničních stanic je již dnes v zemi vysílán s půlhodinovým zpožděním, aby bylo možné zasáhnout v případě jeho "nevhodného" obsahu.

Již minulý týden jeden z menších vietnamských poskytovatelů televizního vysílání vyřadil ze své nabídky celkem 21 zahraničních kanálů. Další z velkých poskytovatelů placených televizních kanálů CASBAA se stažením zahraničních televizí zatím vyčkává, neboť situace je podle něj "nejasná".

,

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!