Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Z 900 videoklipů byla nejlepší kapela IAN a vyhrála YouTube Fest

YouTube | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy YouTube | foto: Reprofoto

PRAHA Absolutním vítězem soutěže videoklipů talentovaných hudebníků Český YouTube Fest se stala kapela IAN s písní Mom´n´Dad. Druhou pozici s písní Gold Digger obsadila kapela Dirty Blondes.

Na třetí příčce se umístili We on the Moon s písní The ocean sky. Čtvrté místo patří formaci Evelynne, která zabodovala s písní D.N.A. Pětici pak uzavírá skladba Year of Tiger od kapely I like you Hysteric. Výsledky dnes oznámili na slavnostním udílení Výročních cen OSA za rok 2012 v divadle Hybernia.

ODKAZ:

Vítězové získávají možnost vystoupit na známých tuzemských letních festivalech. Absolutní vítěz se představí mezinárodnímu publiku na legendárním maďarském festivalu Sziget. Uživatelé YouTube rozdělili mezi své favority přes 60.000 hlasů. "I když je projekt IAN na hudebním poli úplně nový a de facto neznámý, naše píseň Mom' n 'Dad v konkurenci uspěla - a to nejen mezi přáteli a známými, ale i mezi novými posluchači, kteří si chtěli poslechnout něco nového. Toho si moc vážíme," uvedli členové kapely Ian Yvese a Jan Kaňka. "Věříme, že nás možnost spolupráce v profesionálním a kreativním prostředí nakopne do dalších, famózních, námi neprobádaných výšin," dodali.

Talentovaní umělci přihlásili do letošního ročníku Českého YouTube Festu 900 videoklipů, o 15 procent více než v minulém roce. Do soutěže se letos zapojilo přes 460 kapel a interpretů, zájem z řad umělců se tak oproti loňskému roku zvýšil o třetinu. V porotě hudebních expertů, která vybrala finálovou patnáctku, letos zasedli, kromě kapely Lucie, která je také tváří letošního YouTube Festu, i hudebník a producent Boris Carloff, vítěz minulého ročníku soutěže skupina Bek Ofis a zástupci serveru iReport a spolupořadatelů z Ochranného svazu autorského (OSA) a hudebního portálu Bandzone.cz.

"Výběr finálové patnáctky nakonec nebyl tak náročný, jak jsme se obávali. Český YouTube Fest potvrzuje, že je mezi námi řada skvělých neznámých skupin - jen jim dát šanci se představit," podotkl člen kapely Lucie Michal Dvořák.

Do loňského ročníku YouTube Fest zaslalo několik set hudebníků téměř 800 videoklipů. Hlasování se zúčastnilo přes 60.000 uživatelů. Vyhrála kapela Bek Ofis, která zabodovala s písní Náhradník.

,
Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!