Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 26 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Stanice ČRo Plus bude nově k poslechu i na krátkých vlnách

Český rozhlas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český rozhlas. | foto: Lidové noviny

PRAHA Vláda schválila novelu zákona, která má umožnit rozšíření příjmu stanice ČRo Plus na velmi krátkých vlnách. Podle návrhu ministerstva kultury by stanici v tomto pásmu mohlo naladit až 80 procent obyvatelstva. Norma rovněž pro program mluveného slova zakotvuje zákaz zařazování reklamy a teleshoppingu.

Tvrdí to s odvoláním na své zdroje agentura ČTK. Hlavním účelem novely je umožnit rozšíření příjmu ČRo Plus na velmi krátkých vlnách. V současné době v tomto pásmu vysílá pouze v Praze a okolí, a to v dopoledním a odpoledním bloku.

Po celý den je pak šířeno v digitálních sítích a v pásmu středních vln od 16:00 do 24:00. Stávající celoplošné šíření programu na středních vlnách a prostřednictvím jiných digitálních sítí zůstává nedotčeno.

ČTĚTE TAKÉ:

Připojeným návrhem se napravují také některé legislativně technické nedostatky, mimo jiné se mění termín předkládání Výroční zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Poslanecké sněmovně. Ministerstvo kultury při předložení materiálu uvedlo, že z navrhované právní úpravy neplynou žádné nároky na státní rozpočet ani ostatní veřejné rozpočty.

ČRo Plus funguje rok

ČRo Plus vznikl v loňském roce sloučením tehdejších samostatných stanic ČRo Česko, ČRo 6 a ČRo Leonardo. Stanice posluchačům kromě zpravodajství přináší náročnější publicistiku a vzdělávací pořady hlavně v oblasti vědy.

Český rozhlas v současnosti reprezentuje osm celoplošných stanic, z toho Radiožurnál, Dvojka a Vltava jsou vysílané především analogově v pásmu VKV, dalších pět stanic je šířeno jinou cestou. Vedle toho ČRo vysílá 13 regionálních stanic.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...