30. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vlk z Jen počkej, zajíci! dokouřil. S cigaretou nesmí na obrazovky

Vlk ze seriálu Jen počkej, zajíci! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlk ze seriálu Jen počkej, zajíci! | foto: Reprofoto

MOSKVA S cigaretou na obrazovky ruské televize už možná nebude smět vlk z dobře známého ruského dětského seriálu Jen počkej, zajíci! Podle úřadů by mohl jeho zlozvyk poškodit zdravý vývoj nejmladší generace.

Zda je možné ukazovat dětem necenzurovaný seriál Jen počkej zajíci řeší v těchto dnech mediální skupina TMK-Media s ruskou dolní komorou parlamentu a dalšími státními orgány. Není zatím jasné, jestli bude třeba vlkovy kuřácké scény ze seriálu vystříhat.

ČTĚTE TAKÉ:

"Na to, že vlk je záporná postava, ke které patří zlozvyk, se shodnou zástupci televize i nejvýznamnější moskevská dětská psychiatrička Anna Portnovová.

Vždyť je to antihrdina

"Nelze zakazovat pohádky a kreslené seriály se zápornými hrdiny. Na Jen počkej, zajíci! jsem vyrostla a nechápu, kvůli čemu by měl být pro děti závadný. Vlk je antihrdina - nikdo se s ním neztotožňuje, je příkladem špatného chování a děti tomu rozumí," sdělila agentuře Interfax.

Seriál Jen počkej, zajíci! je v České republice dobře známý, jeho první díl natočili v Sovětském svazu v roce 1968. V roce 2006 diváci spatřili zatím poslední díl - vlk v něm přestal kouřit, žvýká.

ČTK, Lidovky.cz