9. října 2014 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Volby i z nejmenších obcí bez hledání a hned: jeden klik a čísla uvidíte na Lidovkách

komunální volby 2014 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy komunální volby 2014 | foto: Lidovky.cz

Už tento víkend obmění komunální volby 6 tisíc zastupitelstev po celé zemi. Chcete-li výsledky z vaší obce získat bez hledání a hned, sledujte zpravodajský server Lidovky.cz.

Je to jednoduchá vychytávka, která vám ovšem umožní rychlejší orientaci ve výsledcích volebního víkendu. Stačí si na hlavní stránce serveru Lidovky.cz před volbami vybrat obec, jejíž výsledky chcete sledovat, a zbytek už zařídí technika.

„Výhodou nastavení před volbami je, že při prvních datech ze sčítání se výsledky automaticky načtou na hlavní stránku,“ uvedl vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň.

V sobotu od 14 hodin se tak přímo pod hlavičkou Lidovky.cz budou načítat výsledky přímo z obce, městyse či města, které vás zajímá. Půjde o oficiální čísla, které Lidovky.cz v reálném čase získají z Českého statistického úřadu.

Je přitom jedno, jestli hodláte výsledky sledovat na domácím počítači anebo v chytrém telefonu. „Poprvé je možné sledovat výsledky voleb i z těch nejmenších obcí přímo na hlavní stránce zpravodajského serveru,“ připomněl projektový manažer serveru Lidovky.cz Jiří Špaček.

Důležité je, aby si zájemce co nejdříve pod hlavní lištou zakliknul požadovanou obec. Pozor: jednotlivé části Prahy zadávejte s pomlčkou a bez mezery. Jeden příklad za všechny: Praha-Zbraslav.

„Hned první den, kdy jsem službu nabídli, si ji vyzkoušelo tisíc lidí. Zajímají je výsledky v šesti stovkách obvodů,“ doplnil Špaček.

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.