Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Autorovi videí proti Zemanovi s Fischerem zablokovali Facebook

Matěj Hollan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matěj Hollan | foto: Youtube.com

PRAHA Matěj Hollan, jeden z autorů i aktérů videa vyzývajícího k podpoře nekomunistických prezidentských kandidátů, přišel o svůj účet na Facebooku. Už předtím mu Facebook odstraňoval fotografie, které někdo nahlašoval pro porušování autorských práv. Přitom šlo o Hollanovy autorské fotografie.

O celém případu jako první informoval server Lupa.cz. Facebook aktivistu vyzval, aby mu na její centrálu poslal kopii svých dokladů. To je obvyklý postup sociální sítě v případě, že přijde udání ze zneužití účtu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Stejně tomu je i v případě účtu Matěje Hollana, který někdo prohlásil za falešný. Upozornit na pochybný účet přitom může kterýkoli uživatel Facebooku.

KDO JE MATĚJ HOLLAN:

  • Absolvent bakalářského stupně Hudební vědy (FF MU),
  • Hudebník, environmentalista, člen Českého svazu ochránců přírody při Ekologickém institutu Veronica, člen občanské koalice Nádraží v centru, předseda o. s. Brnění a spoluautor Žít Brno.
  • Momentálně pracuje pro Ekologický právní servis na pozici PR protikorupční platformy.

Zdroj: Blog Matěje Holana

"Myslím, že ten útok má souvislost s volbou prezidenta, protože se mi nikdy nic podobného nestalo," potvrdil serveru Lidovky.cz Hollan. "Naštěstí se mi stala jen tahle nepříjemnost a nic jiného." dodal.

"Buď tahle aktivita vychází přímo od čelních představitelů té které kampaně (Jana Fischera, nebo Miloše Zemana, pozn. red.), nebo se na to domluvila skupina lidí, která chce na Hrad Zemana, ze své iniciativy." uvedl hudebník.

"Plánuji psát další články a natáčet videa proti Miloši Zemanovi. Strach nemám, plánování vraždy Sabiny Slonkové je minulostí, nic takového už se dnes snad nemůže stát." uzavřel Hollan.

O CO ŠLO V PŘÍPADU SABINY SLONKOVÉ:

Karel Srba

Karel Srba

  • V roce 2002 vyšetřovala policie objednání vraždy novinářky Sabiny Slonkové, kterou měl provést recidivista a toxikoman Karel Rziepel na objednávku pracovníka ministerstva zahraničí Karla Srby, a to právě za Zemanovy vlády  v době Opoziční smlouvy. Slonková o Srbovi psala řadu článků, kde mimo jiné upozorňovala na jeho majetkové poměry a ovlivňování zakázek na ministerstvu. Soud pak poslal Srbu na dvanáct let do vězení.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....