19. listopadu 2012 16:15, aktualizováno  20:19 Lidovky.cz > Byznys > Média

Voříšek zmizí z obrazovek. Kvůli nařčení z udávání StB

Moderátor TV Nova Karel Voříšek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor TV Nova Karel Voříšek | foto: ČTK

PRAHA Televize Nova na čas přijde o oblíbeného moderátora. Z obrazovek se stáhne hlasatel Televizních novin Karel Voříšek. Ten se chce vypořádat s nařčením, že ještě jako student v 80. letech informoval StB o aktivitách svých spolužáků z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Voříšek se s vedením Novy dohodl na tom, že ho na čas uvolní z vysílání, informoval v pondělí zpravodajský server Aktuálně.cz.

"Velmi mě mrzí, co se děje, a nerad bych v očích diváků poškodil televizi, se kterou jsem strávil mnoho skvělých let. S vedením televize jsem se dohodl na tom, že si vezmu čas na očištění svého jména, a určitou dobu se tak nebudu na obrazovce objevovat," řekl Aktuálně.cz Voříšek.

PSALI JSME:

"S vedením televize jsem se dnes dohodl na tom, že si vezmu čas na očištění svého jména, a určitou dobu se tak nebudu na obrazovce objevovat," uvedl Voříšek, který Televizní noviny moderoval s Markétou Fialovou. Dvojici podle Fianové dočasně nahradí zbývající moderátorské duo Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

Stejné důvody uvádí i mluvčí televize Marie Fianová, podle které je obvinění natolik závažné, že je potřeba, aby se proti němu Voříšek bránil soudní cestou.

Zatím tak není jasné, na jak dlouho Voříšek z obrazovek zmizí. Televize zatím ani nechce spekulovat o jeho případném nástupci.

Informace, že Voříšek údajně spolupracoval s StB, pochází z nové publikace mladých badatelů, která popisuje posledních dvacet socialistických let na Univerzitě Karlově v Praze.

zizMarkéta Žižková

Mercedes 6x4 sklápěč+asfalt
Mercedes 6x4 sklápěč+asfalt

r.v. 2003, naj. 610 000 km, diesel
1 208 790 Kč (s DPH)