19. listopadu 2012 16:15, aktualizováno  20:19 Lidovky.cz > Byznys > Média

Voříšek zmizí z obrazovek. Kvůli nařčení z udávání StB

Moderátor TV Nova Karel Voříšek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor TV Nova Karel Voříšek | foto: ČTK

PRAHA Televize Nova na čas přijde o oblíbeného moderátora. Z obrazovek se stáhne hlasatel Televizních novin Karel Voříšek. Ten se chce vypořádat s nařčením, že ještě jako student v 80. letech informoval StB o aktivitách svých spolužáků z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Voříšek se s vedením Novy dohodl na tom, že ho na čas uvolní z vysílání, informoval v pondělí zpravodajský server Aktuálně.cz.

"Velmi mě mrzí, co se děje, a nerad bych v očích diváků poškodil televizi, se kterou jsem strávil mnoho skvělých let. S vedením televize jsem se dohodl na tom, že si vezmu čas na očištění svého jména, a určitou dobu se tak nebudu na obrazovce objevovat," řekl Aktuálně.cz Voříšek.

PSALI JSME:

"S vedením televize jsem se dnes dohodl na tom, že si vezmu čas na očištění svého jména, a určitou dobu se tak nebudu na obrazovce objevovat," uvedl Voříšek, který Televizní noviny moderoval s Markétou Fialovou. Dvojici podle Fianové dočasně nahradí zbývající moderátorské duo Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

Stejné důvody uvádí i mluvčí televize Marie Fianová, podle které je obvinění natolik závažné, že je potřeba, aby se proti němu Voříšek bránil soudní cestou.

Zatím tak není jasné, na jak dlouho Voříšek z obrazovek zmizí. Televize zatím ani nechce spekulovat o jeho případném nástupci.

Informace, že Voříšek údajně spolupracoval s StB, pochází z nové publikace mladých badatelů, která popisuje posledních dvacet socialistických let na Univerzitě Karlově v Praze.

zizMarkéta Žižková

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.